Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Záchranná stanice v Pavlově vypustila ježky i netopýry znovu do přírody

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: pixabay.com

Ochránci zvířat ze záchranné stanice v Pavlově se starají přes zimu o zvířata a na jaře je vypustí do přírody. Ježky vypustili na začátku dubna, netopýři se pak v polovině dubna dostali do jihlavského parku Heulos. V průběhu těchto týdnů je ve stanici nahrazují zejména zraněná a nemocná mláďata.

Každoročně se do stanic dostává více a více zvířat, loni to bylo kolem 700 živočichů. Přes zimu se v Pavlově starali i o 30 ježků a 20 netopýrů. Ježci byli v dubnu vypuštěni do okolí stanice, kde ještě dostávají krmení. První desítku netopýrů odvezli záchranáři do Jihlavy, kde je jejich populace poměrně velká.

Trvale ve stanici zůstávají zvířata, která už volně žít nemohou, aktuálně jsou tam vydry, norci, sovy a další. Mezi nejnovější přírůstky patří mláďata puštíků, které objevil dřevorubec porážející stromy nakažené kůrovcem. Pro veřejnost stanice nabízí dvě prohlídky denně, jednu v 10 hodin a druhou ve 13 hodin. V létě pak počet prohlídek vzroste na tři denně.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.