Záchranná stanice v Pavlově vypustila ježky i netopýry znovu do přírody

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: pixabay.com

Ochránci zvířat ze záchranné stanice v Pavlově se starají přes zimu o zvířata a na jaře je vypustí do přírody. Ježky vypustili na začátku dubna, netopýři se pak v polovině dubna dostali do jihlavského parku Heulos. V průběhu těchto týdnů je ve stanici nahrazují zejména zraněná a nemocná mláďata.

Každoročně se do stanic dostává více a více zvířat, loni to bylo kolem 700 živočichů. Přes zimu se v Pavlově starali i o 30 ježků a 20 netopýrů. Ježci byli v dubnu vypuštěni do okolí stanice, kde ještě dostávají krmení. První desítku netopýrů odvezli záchranáři do Jihlavy, kde je jejich populace poměrně velká.

Trvale ve stanici zůstávají zvířata, která už volně žít nemohou, aktuálně jsou tam vydry, norci, sovy a další. Mezi nejnovější přírůstky patří mláďata puštíků, které objevil dřevorubec porážející stromy nakažené kůrovcem. Pro veřejnost stanice nabízí dvě prohlídky denně, jednu v 10 hodin a druhou ve 13 hodin. V létě pak počet prohlídek vzroste na tři denně.

Související články

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Zubři málem vyhynuli. Teď se vracejí do volné přírody po celé Evropě

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.