Zachraňme služby! Vznikl portál, který pomáhá drobným podnikatelům

Zdroj fotografií: Archiv projektu

Koronavirus rozjel neuvěřitelnou vlnu solidarity mezi lidmi. Vznikají nejrůznější sbírky a projekty, které mají pomoci seniorům nebo jinak oslabeným. Patří sem i unikátní portál Zachraňte služby od společnosti Reservio. Jeho cílem je pomoci drobným podnikatelům, kteří se kvůli vyhlášené karanténě ocitli v nouzi a nemohou vykonávat činnost, která je živí.

Nová iniciativa má pomoci tím, že dotyčným vytvoří webovou stránku, přes kterou mohou inzerovat své služby v upravené online podobě – například poskytovat odborné konzultace přes webkameru. Vytvořenou stránku pak mohou podnikatelé sdílet na svých sociálních sítích. Objeví se také v seznamu živnostníků, kteří hledají příležitosti. „Lidé si tak mohou sami najít službu, o kterou mají zájem, a pomoci tak nějakému živnostníkovi k tomu, aby mohl pokračovat ve své práci,“ doplnil zakladatel portálu Reservio Boris Boršiak.

Iniciativa přitom nepomáhá jen drobným podnikatelům, kteří se ocitli v úzkých. Nově ji využívají i zdravotnická zařízení, třeba Nemocnice na Bulovce. Reservio umožňuje pacientům zarezervovat si online testování na přítomnost koronaviru. Díky tomu se lidé zbytečně neshlukují v areálu nemocnice, což brání dalšímu šíření onemocnění. Rezervační platforma je v současnosti k dispozici všem zdravotnickým zařízením bojujícím s koronavirem zdarma.

Český online rezervační systém Reservio vznikl v roce 2013. Jedná se o startupový projekt, jehož prostřednictvím se lze objednat téměř kamkoliv pomocí několika kliknutí. Unikátní platforma tak pomáhá samotným podnikům získávat nové klienty, ale i lidem, kteří se chtějí snadno a rychle objednat na vybrané služby v jejich okolí. V současnosti Reservio funguje ve více než 130 zemích světa ve 12 jazykových mutacích.

Související články

Zaručeně zlepší den

Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.