Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zachraňme služby! Vznikl portál, který pomáhá drobným podnikatelům

Zdroj fotografií: Archiv projektu

Koronavirus rozjel neuvěřitelnou vlnu solidarity mezi lidmi. Vznikají nejrůznější sbírky a projekty, které mají pomoci seniorům nebo jinak oslabeným. Patří sem i unikátní portál Zachraňte služby od společnosti Reservio. Jeho cílem je pomoci drobným podnikatelům, kteří se kvůli vyhlášené karanténě ocitli v nouzi a nemohou vykonávat činnost, která je živí.

Nová iniciativa má pomoci tím, že dotyčným vytvoří webovou stránku, přes kterou mohou inzerovat své služby v upravené online podobě – například poskytovat odborné konzultace přes webkameru. Vytvořenou stránku pak mohou podnikatelé sdílet na svých sociálních sítích. Objeví se také v seznamu živnostníků, kteří hledají příležitosti. „Lidé si tak mohou sami najít službu, o kterou mají zájem, a pomoci tak nějakému živnostníkovi k tomu, aby mohl pokračovat ve své práci,“ doplnil zakladatel portálu Reservio Boris Boršiak.

Iniciativa přitom nepomáhá jen drobným podnikatelům, kteří se ocitli v úzkých. Nově ji využívají i zdravotnická zařízení, třeba Nemocnice na Bulovce. Reservio umožňuje pacientům zarezervovat si online testování na přítomnost koronaviru. Díky tomu se lidé zbytečně neshlukují v areálu nemocnice, což brání dalšímu šíření onemocnění. Rezervační platforma je v současnosti k dispozici všem zdravotnickým zařízením bojujícím s koronavirem zdarma.

Český online rezervační systém Reservio vznikl v roce 2013. Jedná se o startupový projekt, jehož prostřednictvím se lze objednat téměř kamkoliv pomocí několika kliknutí. Unikátní platforma tak pomáhá samotným podnikům získávat nové klienty, ale i lidem, kteří se chtějí snadno a rychle objednat na vybrané služby v jejich okolí. V současnosti Reservio funguje ve více než 130 zemích světa ve 12 jazykových mutacích.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak mít z jídla opravdový požitek? Jezte rukama a s otevřenou pusou

Pražský institut plánování a rozvoje získal prestižní cenu

Invazivní rostliny spásají kozli. Kanadou se můžeme inspirovat i my

V Českém Švýcarsku vyrašily první zelené výhonky rostlin

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…