Zachraňme služby! Vznikl portál, který pomáhá drobným podnikatelům

Zdroj fotografií: Archiv projektu

Koronavirus rozjel neuvěřitelnou vlnu solidarity mezi lidmi. Vznikají nejrůznější sbírky a projekty, které mají pomoci seniorům nebo jinak oslabeným. Patří sem i unikátní portál Zachraňte služby od společnosti Reservio. Jeho cílem je pomoci drobným podnikatelům, kteří se kvůli vyhlášené karanténě ocitli v nouzi a nemohou vykonávat činnost, která je živí.

Nová iniciativa má pomoci tím, že dotyčným vytvoří webovou stránku, přes kterou mohou inzerovat své služby v upravené online podobě – například poskytovat odborné konzultace přes webkameru. Vytvořenou stránku pak mohou podnikatelé sdílet na svých sociálních sítích. Objeví se také v seznamu živnostníků, kteří hledají příležitosti. „Lidé si tak mohou sami najít službu, o kterou mají zájem, a pomoci tak nějakému živnostníkovi k tomu, aby mohl pokračovat ve své práci,“ doplnil zakladatel portálu Reservio Boris Boršiak.

Iniciativa přitom nepomáhá jen drobným podnikatelům, kteří se ocitli v úzkých. Nově ji využívají i zdravotnická zařízení, třeba Nemocnice na Bulovce. Reservio umožňuje pacientům zarezervovat si online testování na přítomnost koronaviru. Díky tomu se lidé zbytečně neshlukují v areálu nemocnice, což brání dalšímu šíření onemocnění. Rezervační platforma je v současnosti k dispozici všem zdravotnickým zařízením bojujícím s koronavirem zdarma.

Český online rezervační systém Reservio vznikl v roce 2013. Jedná se o startupový projekt, jehož prostřednictvím se lze objednat téměř kamkoliv pomocí několika kliknutí. Unikátní platforma tak pomáhá samotným podnikům získávat nové klienty, ale i lidem, kteří se chtějí snadno a rychle objednat na vybrané služby v jejich okolí. V současnosti Reservio funguje ve více než 130 zemích světa ve 12 jazykových mutacích.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura