Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Z pražského vánočního stromu se vyrobí charitativní stoly

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Loňské Vánoce jsou nekompromisně za námi a připomínají je už jen vyhozené zbytky cukroví a stromky postávající u popelnic. Ale nemusí po nich zbýt jen smutný obrázek a malá ekologická katastrofa. Vedle rostoucího zájmu o stromky v květináči to ukazuje i osud pražského vánoční stromu.

Smrk ztepilý dělal pražským návštěvníkům i občanům radost 38 dní. A rozdávat ji bude dál, přestože minulý týden ze Staroměstského náměstí zmizel. Větve získala pražská ZOO, pochutnají si na nich totiž tamější zvířata. Kmen byl rozřezán na desky, z nichž se vyrobí jídelní stoly. Ty poputují pravděpodobně během jara do dražby.

Stromy vyrobí brněnští truhláři a originálními kresbami ozdobí malíř Marek Číhal. Na aukci bude zajímavé, že se stoly budou dražit předtím, než budou hotové, zájemci je tedy neuvidí. Výtěžek z dražby bude věnován na výsadbu nových stromků.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Byl Tyrannosaurus rex obr? Mohl být mnohem větší, než si vědci dosud mysleli

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …