Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Workshop pomáhá ženám v Arktidě a Antarktidě vypořádat se s menstruací

Ilustrační foto: Pixabay

Ženám, které pracují v Arktidě a Antarktidě, má nový workshop poskytnout podporu při řešení menstruačních obtíží. Terénní výzkum v těchto oblastech je již sám o sobě dost komplikovaný, a menstruace by tedy neměla být další zátěží. Toto téma se zatím v polárním výzkumu příliš neřeší, ale mělo by, píše Interesting Engineering.

Organizace UK Polar Network (UKPN), která pořádá workshopy a nabízí příležitosti pro rozvoj dovedností pro mladé vědce v oblasti polárního výzkumu, nyní usiluje o změnu situace zavedením nového workshopu.

Ellie Honan, polární vědkyně a spolupředsedkyně UKPN, uvedla pro BBC, že mnoho jejích přítelkyň a kolegyň uvedlo, že ohledně menstruace nemohly s nikým mluvit, a cítily se nepříjemně. A právě kvůli těmto situacím organizace usiluje o otevření diskuzí na toto téma, protože historicky byla hygiena překážkou pro vstup do terénní práce.

Ilustrační foto: Pixabay

Workshop pro ženy i muže

Menstruace je běžnou realitou pro všechny mladé ženy, ale přesto je toto téma často tabu. Cílem workshopu od UKPN je odstranit tyto bariéry a poskytnout ženám v polárním výzkumu potřebnou podporu pro menstruaci v extrémních podmínkách.

Workshop je zaměřen jak na muže, tak na ženy, a poskytuje stejné zdroje vědcům bez ohledu na pohlaví. Andrew McDonald, doktorand, uvedl pro BBC: „Mít zástupce obou pohlaví při diskusi o menstruaci v terénu bylo užitečné pro to, abych pochopil, jak týmy podporovat a být lepším vůdcem.“

Zatím byl workshop velmi dobře přijat vědci, kteří chválí UKPN za vytváření bezpečného prostředí pro ženy. S postupem doby jsou ženy stále více vítány v oblastech, které byly dříve ovládány spíše muži, a iniciativy jako je ta od UKPN pozitivně přispívají k dosažení genderové neutrality ve vědě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Méně jíst dramaticky prodlužuje život a zpomaluje stárnutí mozku

Psaní rukou zlepšuje spojení v mozku více než psaní na klávesnici

Kniha o Harry Potterovi má hodnotu 11 tisíc liber

Kurz „Revma v klidu“ pomáhá lidem s revmatickým onemocněním

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

5 knih o seberozvoji a zdraví, které vám pomohou nastartovat nový rok 

5 knih o seberozvoji a zdraví, které vám pomohou nastartovat nový rok 

Ať už patříte k těm, kteří si dávají novoroční předsevzetí, nebo ne, pozitivní motivace se pro…