Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Stále není potvrzené, že mimozemšťané existují, ale je to jedna z věcí, která lidem nedává spát. Téma mimozemského života je populární v knihách i filmech. Záhady zkrátka táhnou, a to i vědce. Výzkumníci ze skotské univerzity se proto snaží na potenciální první kontakt s mimozemskou civilizací připravit, uvedl server Radio Wave.

Odborníci založili ve Skotsku „postdetekční centrum“, které v případě objevení života existujícího mimo planetu Zemi s řešením této problematiky pomůže. Zakladatelem nového vědeckého centra je John Elliott, který působí jako čestný vědecký pracovník na fakultě informatiky nejstarší skotské univerzity v St. Andrews. Tématem mimozemského života se zabývá už několik desetiletí a je členem výborů, které se na hledání mimozemšťanů zaměřují. Sám vyvinul různé přístupy k dešifrování mimozemských zpráv a vymyslel také strategie, jak informace o případně potvrzené detekci mimozemšťanů rozšířit mezi celosvětové publikum.

V novém centru by měla fungovat široká interdisciplinární spolupráce, neboť objev mimozemské civilizace by pravděpodobně zasáhnul do všech oblastí lidského života. Na protokolech, které budou případná zjištění upravovat, by se měli podílet nejen vědci zabývající se vesmírem, ale také třeba sociologové, právníci nebo mediální odborníci.

Zdroj: Radio Wave, Vice

Související články

Zaručeně zlepší den

Studium v zahraničí je skvělým startem do života, říká David Jízdný

Na likvidaci nedopalků ve Španělsku se budou nově podílet tabákové firmy

Nový systém Škodovky upozorní auto na blížící se vlak

Nový život vyhozeným pokojovým rostlinám dávají nadšenci v Seville

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Jak funguje svět? Na co si v něm dát pozor? Co v životě hledat a před čím se naopak skrýt…