Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Výuka na oblíbené pláži. Španělská škola spojila příjemné s užitečným

Ilustrační foto: Depositphotos

Snad každý školák občas sní o tom, aby mohl být místo třídy třeba na pláži. Žákům jedné španělské školy se toto přání splnilo, výuce se tím ale nevyhnou. Právě naopak. Po roce výuky na dálku a udržování vzdálenosti ve třídách se učitelé rozhodli, že i s dětmi potřebují na čistý vzduch. S probíráním látky proto pokračují na místní pláži.

Výuka žáků školy Felix Rodriguez de la FuenteI v murcijském městě Los Nietos začíná jako obvykle v osm hodin. Děti z osmi tříd ve věku od tří do dvanácti let se usadí do lavic na pobřeží Středozemního moře, a přestože jsou venku, učí se v rouškách. Po dvaceti minutách si mění stanoviště podle toho, co se zrovna probírá. Jednotlivé třídy se spolu nemíchají a spolužáci si neobvyklý zážitek užívají ve stále stejném kolektivu. „Je to velmi dobré, protože jsem se svými kamarády, jsem na pláži, kterou miluji a v létě sem chodím každý den plavat. A taky miluji písek,“ řekla agentuře Reuters desetiletá Luz.

Plážovou výuku si oblíbili žáci i učitelé. Foto: se svolením Carlose Plá, Diário NIUS

Přesun výuky na pláž je součást širšího projektu Aire Limpio (Čistý vzduch), který má za cíl zajistit dětem během pandemie lepší kvalitu ovzduší. „Na pláži je dost prostoru na udržení bezpečné vzdálenosti a lepší proudění vzduchu,“ řekl webu Nius ředitel školy Alfonso Vera. Učitelé si pochvalují, že jsou žáci pozornější. Tento styl učení jim také nabízí nové možnosti, jak s mořem na dosah a ostrovy na dohled vysvětlovat zeměpis či biologii. „Covid nám přinesl hodně negativních věcí, ale taky příležitost vytvořit nové iniciativy, které jsou velmi pozitivní a doteď nikoho nenapadly,“ uzavírá ředitel.

Související články

Zaručeně zlepší den

Charitativní ADRAběh proti samotě

Češi ohromili v USA. Vytváří tam unikátní outdoorový park s divokou řekou

Náhrada solárních panelů? Přechod na obnovitelné zdroje energie usnadní nové baterie

Okořenit si jídlo pomocí červů? Hmyz je budoucností našeho stravování

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…