Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Výuka na oblíbené pláži. Španělská škola spojila příjemné s užitečným

Ilustrační foto: Depositphotos

Snad každý školák občas sní o tom, aby mohl být místo třídy třeba na pláži. Žákům jedné španělské školy se toto přání splnilo, výuce se tím ale nevyhnou. Právě naopak. Po roce výuky na dálku a udržování vzdálenosti ve třídách se učitelé rozhodli, že i s dětmi potřebují na čistý vzduch. S probíráním látky proto pokračují na místní pláži.

Výuka žáků školy Felix Rodriguez de la FuenteI v murcijském městě Los Nietos začíná jako obvykle v osm hodin. Děti z osmi tříd ve věku od tří do dvanácti let se usadí do lavic na pobřeží Středozemního moře, a přestože jsou venku, učí se v rouškách. Po dvaceti minutách si mění stanoviště podle toho, co se zrovna probírá. Jednotlivé třídy se spolu nemíchají a spolužáci si neobvyklý zážitek užívají ve stále stejném kolektivu. „Je to velmi dobré, protože jsem se svými kamarády, jsem na pláži, kterou miluji a v létě sem chodím každý den plavat. A taky miluji písek,“ řekla agentuře Reuters desetiletá Luz.

Plážovou výuku si oblíbili žáci i učitelé. Foto: se svolením Carlose Plá, Diário NIUS

Přesun výuky na pláž je součást širšího projektu Aire Limpio (Čistý vzduch), který má za cíl zajistit dětem během pandemie lepší kvalitu ovzduší. „Na pláži je dost prostoru na udržení bezpečné vzdálenosti a lepší proudění vzduchu,“ řekl webu Nius ředitel školy Alfonso Vera. Učitelé si pochvalují, že jsou žáci pozornější. Tento styl učení jim také nabízí nové možnosti, jak s mořem na dosah a ostrovy na dohled vysvětlovat zeměpis či biologii. „Covid nám přinesl hodně negativních věcí, ale taky příležitost vytvořit nové iniciativy, které jsou velmi pozitivní a doteď nikoho nenapadly,“ uzavírá ředitel.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ekologicky šetrná plastová židle z Česka nadchla na mezinárodní soutěži Green Concept Award

Vědci konečně identifikovali otisky, které zanechala exploze „prvních hvězd“ v našem vesmíru

Mýdlo působí na komáry jako magnet, zjistili vědci

Dočkáme se levnější vody? Češi snižují její spotřebu

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…