Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Výuka na oblíbené pláži. Španělská škola spojila příjemné s užitečným

Ilustrační foto: Depositphotos

Snad každý školák občas sní o tom, aby mohl být místo třídy třeba na pláži. Žákům jedné španělské školy se toto přání splnilo, výuce se tím ale nevyhnou. Právě naopak. Po roce výuky na dálku a udržování vzdálenosti ve třídách se učitelé rozhodli, že i s dětmi potřebují na čistý vzduch. S probíráním látky proto pokračují na místní pláži.

Výuka žáků školy Felix Rodriguez de la FuenteI v murcijském městě Los Nietos začíná jako obvykle v osm hodin. Děti z osmi tříd ve věku od tří do dvanácti let se usadí do lavic na pobřeží Středozemního moře, a přestože jsou venku, učí se v rouškách. Po dvaceti minutách si mění stanoviště podle toho, co se zrovna probírá. Jednotlivé třídy se spolu nemíchají a spolužáci si neobvyklý zážitek užívají ve stále stejném kolektivu. „Je to velmi dobré, protože jsem se svými kamarády, jsem na pláži, kterou miluji a v létě sem chodím každý den plavat. A taky miluji písek,“ řekla agentuře Reuters desetiletá Luz.

Plážovou výuku si oblíbili žáci i učitelé. Foto: se svolením Carlose Plá, Diário NIUS

Přesun výuky na pláž je součást širšího projektu Aire Limpio (Čistý vzduch), který má za cíl zajistit dětem během pandemie lepší kvalitu ovzduší. „Na pláži je dost prostoru na udržení bezpečné vzdálenosti a lepší proudění vzduchu,“ řekl webu Nius ředitel školy Alfonso Vera. Učitelé si pochvalují, že jsou žáci pozornější. Tento styl učení jim také nabízí nové možnosti, jak s mořem na dosah a ostrovy na dohled vysvětlovat zeměpis či biologii. „Covid nám přinesl hodně negativních věcí, ale taky příležitost vytvořit nové iniciativy, které jsou velmi pozitivní a doteď nikoho nenapadly,“ uzavírá ředitel.

Související články

Společnost

České děti jsou podle výzkumu chytřejší než před 20 lety

Byznys

V Česku vzniká originální aplikace, která pomůže dětem s matematikou

Byznys

Projekt robotů z brček pomáhá dětem rozvíjet vztah k technice

Společnost

V Opavě se otevírá mozková posilovna a matematická pohotovost

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…