Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Výuka na oblíbené pláži. Španělská škola spojila příjemné s užitečným

Ilustrační foto: Depositphotos

Snad každý školák občas sní o tom, aby mohl být místo třídy třeba na pláži. Žákům jedné španělské školy se toto přání splnilo, výuce se tím ale nevyhnou. Právě naopak. Po roce výuky na dálku a udržování vzdálenosti ve třídách se učitelé rozhodli, že i s dětmi potřebují na čistý vzduch. S probíráním látky proto pokračují na místní pláži.

Výuka žáků školy Felix Rodriguez de la FuenteI v murcijském městě Los Nietos začíná jako obvykle v osm hodin. Děti z osmi tříd ve věku od tří do dvanácti let se usadí do lavic na pobřeží Středozemního moře, a přestože jsou venku, učí se v rouškách. Po dvaceti minutách si mění stanoviště podle toho, co se zrovna probírá. Jednotlivé třídy se spolu nemíchají a spolužáci si neobvyklý zážitek užívají ve stále stejném kolektivu. „Je to velmi dobré, protože jsem se svými kamarády, jsem na pláži, kterou miluji a v létě sem chodím každý den plavat. A taky miluji písek,“ řekla agentuře Reuters desetiletá Luz.

Plážovou výuku si oblíbili žáci i učitelé. Foto: se svolením Carlose Plá, Diário NIUS

Přesun výuky na pláž je součást širšího projektu Aire Limpio (Čistý vzduch), který má za cíl zajistit dětem během pandemie lepší kvalitu ovzduší. „Na pláži je dost prostoru na udržení bezpečné vzdálenosti a lepší proudění vzduchu,“ řekl webu Nius ředitel školy Alfonso Vera. Učitelé si pochvalují, že jsou žáci pozornější. Tento styl učení jim také nabízí nové možnosti, jak s mořem na dosah a ostrovy na dohled vysvětlovat zeměpis či biologii. „Covid nám přinesl hodně negativních věcí, ale taky příležitost vytvořit nové iniciativy, které jsou velmi pozitivní a doteď nikoho nenapadly,“ uzavírá ředitel.

Související články

Zaručeně zlepší den

EU zasahuje. Blíží se konec dovozu kávy pěstované na odlesněné půdě

NASA chce zavést jednotný lunární čas

Jezte avokádo denně, může vám prodloužit život

Gorily se bijí do hrudi, aby předešly konfliktu. Nechtějí bojovat

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…