Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vytvořte jedinečné vánoční přání a naučte se základy programování

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Jak vyrobit originální a zajímavé vánoční přání, které jde s dobou? Organizace Czechitas, která pořádá kurzy IT pro ženy a děti, umožňuje vytvořit jedinečné překvapení. Pomocí jejich tutoriálu zvládne ve světě informačních technologií vytvořit přáníčko i úplný začátečník.

Společnost odkryla návod, jak vytvořit webovou stránku v jazycích HTML a CSS. Zájemci tak mohou zjistit, jak nakódovat webovou stránku pomocí tvorby virtuálního přání pro své blízké. Zapojit se může kdokoliv. Dotyčný může začít prakticky kdykoliv, stejně jako se může vrátit k předchozím částem tutoriálu, který je zveřejňován po částech každou adventní neděli.

Prostřednictvím programování vánočního přání se zájemci naučí základy kódování. Zdroj: Czechitas

Stránka s vánočními pozdravy je editovatelná a každý si do ní přidá vlastní obrázky, které pak může sdílet se svoji rodinou či blízkými. Lze tak připravit originální vánoční dárek i pro ty, kteří žijí na opačném konci světa. Zároveň má iniciativa edukativní charakter, kdy tvůrce ovládne základy kódování. Návod najdete zde.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.