Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Výtěžek z Maratonu ve čtení pomůže ohroženým dětem

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

V prosinci se díky organizaci Pomozte dětem uskutečnil Maraton ve čtení, díky němuž poputuje několik desítek tisíc korun znevýhodněným a ohroženým dětem například na financování speciálních pomůcek, osobních asistentů či letních táborů. Zatím se díky projektu vybralo asi osmdesát tisíc korun, přičemž cílem organizátorů je rovných sto tisíc. Maraton podpořilo mnoho známých osobností i spisovatelů.

Čtvrtý ročník čtecího maratonu se uskutečnil v Paláci knih Neoluxor na Václavském náměstí v Praze. Přestože se během programu vystřídalo u knih mnoho známých spisovatelů, svůj prostor ke čtení dostaly i samy děti. Rodiče se svými ratolestmi mohli navíc přispět do přítomné kasičky na dobrou věc, a to zápisným třicet korun za dítě a šedesát korun za dospělého. Za symbolické zápisné se děti mohly setkat se svými oblíbenými autory, a to například s Bárou Nesvadbovou, jež četla svoji první knihu pro nejmenší Garpíškoviny, či Ivanou Peroutkovou a jejím příběhem Kristiána a kocoura Tea.

„Čtecí maraton navázal na předešlé velmi úspěšné ročníky. Loni se během deseti hodin vystřídalo přes 300 malých i velkých čtenářů a pro Pomozte dětem jsme vybrali dvacet tisíc korun,“ řekla za organizátory sbírky Pomozte dětem Jana Vožechová. Letos mají organizátoři na účtu již skoro osmdesát tisíc korun. Do projektu Čtení pomáhá se děti mohou stále zapojovat a přispívat tak na dobrou věc. Stačí, když na webu Čtení pomáhá vyplní test a získají kredit 50 korun, jež věnují na jeden z nominovaných dobročinných projektů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Psi, kteří za páníčka položí i život. Přečtěte si příběhy nejstatečnějších psů roku 2019

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.