Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Výtěžek z Maratonu ve čtení pomůže ohroženým dětem

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

V prosinci se díky organizaci Pomozte dětem uskutečnil Maraton ve čtení, díky němuž poputuje několik desítek tisíc korun znevýhodněným a ohroženým dětem například na financování speciálních pomůcek, osobních asistentů či letních táborů. Zatím se díky projektu vybralo asi osmdesát tisíc korun, přičemž cílem organizátorů je rovných sto tisíc. Maraton podpořilo mnoho známých osobností i spisovatelů.

Čtvrtý ročník čtecího maratonu se uskutečnil v Paláci knih Neoluxor na Václavském náměstí v Praze. Přestože se během programu vystřídalo u knih mnoho známých spisovatelů, svůj prostor ke čtení dostaly i samy děti. Rodiče se svými ratolestmi mohli navíc přispět do přítomné kasičky na dobrou věc, a to zápisným třicet korun za dítě a šedesát korun za dospělého. Za symbolické zápisné se děti mohly setkat se svými oblíbenými autory, a to například s Bárou Nesvadbovou, jež četla svoji první knihu pro nejmenší Garpíškoviny, či Ivanou Peroutkovou a jejím příběhem Kristiána a kocoura Tea.

„Čtecí maraton navázal na předešlé velmi úspěšné ročníky. Loni se během deseti hodin vystřídalo přes 300 malých i velkých čtenářů a pro Pomozte dětem jsme vybrali dvacet tisíc korun,“ řekla za organizátory sbírky Pomozte dětem Jana Vožechová. Letos mají organizátoři na účtu již skoro osmdesát tisíc korun. Do projektu Čtení pomáhá se děti mohou stále zapojovat a přispívat tak na dobrou věc. Stačí, když na webu Čtení pomáhá vyplní test a získají kredit 50 korun, jež věnují na jeden z nominovaných dobročinných projektů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak vyzrát na virus? Češi vyvinuli první nanovlákenný respirátor FFP3 na světě

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.