Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vydejte se na úžasná místa v Česku. Mobilní aplikace zohledňuje kočárky i výši vstupného

Autorka aplikace Úžasná místa. Foto: se svolením Kristýny Audiové

Česko má výletníkům co nabídnout. Kromě nejoblíbenějších turistických lokalit skrývá mnohá zákoutí, o kterých tuší jen málokdo. Nová aplikace Úžasná místa vás pozve na dechberoucí vyhlídky, zámky či viadukty. Naplánovat si v ní výlet mohou i rodiče s kočárkem nebo lidé s pohybovým omezením.

Kristýna Audiová spravuje spolu s maminkou Evou komunitu Úžasná místa v Česku, ke které se přidaly už statisíce uživatelů Facebooku i Instagramu. Aby zde neokoukané tipy na výlety zbytečně nezapadly, rozhodnutí přenést je do mapové aplikace na sebe nenechalo dlouho čekat. Po hodinách vyhledávání padla volba na český Mapotic, díky kterému lze trasu plánovat přímo na turistických mapách a cíle výletu vyhledávat pomocí různých kategorií.

Těch je nakonec třináct – od nejpopulárnějších větrných mlýnů, viaduktů a skal až po zříceniny, rybníky, skanzeny nebo vodopády. „Výhodou je možnost vyfiltrovat si výlety vhodné pro kočárek, děti, psy nebo vozíčkáře,“ vysvětluje Audiová. „Přidali jsme i filtr pro vstupné, takže si můžete vyhledat místa bez vstupného a všechna si můžete přidat do seznamu oblíbených,“ poukazuje na další funkce, které se budou v budoucnu rozšiřovat.

Aplikace nabízí mnoho praktických funkcí. Foto: se svolením Kristýny Audiové

Jedním z partnerů aplikace je český start-up Trevor sloužící k rezervaci ubytování. I to musí být dechberoucí a neokoukané. Nocležiště tak uživatelé najdou na zámku, v odlehlém penzionu, na biofarmě nebo třeba v jurtě. Úžasná místa navíc výletníkům připomínají, aby se k přírodě chovali obezřetně a s respektem. Do budoucna tvůrkyně doufají také ve spolupráci s organizacemi na ochranu přírody a klimatu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…