Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vydejte se na úžasná místa v Česku. Mobilní aplikace zohledňuje kočárky i výši vstupného

Autorka aplikace Úžasná místa. Foto: se svolením Kristýny Audiové

Česko má výletníkům co nabídnout. Kromě nejoblíbenějších turistických lokalit skrývá mnohá zákoutí, o kterých tuší jen málokdo. Nová aplikace Úžasná místa vás pozve na dechberoucí vyhlídky, zámky či viadukty. Naplánovat si v ní výlet mohou i rodiče s kočárkem nebo lidé s pohybovým omezením.

Kristýna Audiová spravuje spolu s maminkou Evou komunitu Úžasná místa v Česku, ke které se přidaly už statisíce uživatelů Facebooku i Instagramu. Aby zde neokoukané tipy na výlety zbytečně nezapadly, rozhodnutí přenést je do mapové aplikace na sebe nenechalo dlouho čekat. Po hodinách vyhledávání padla volba na český Mapotic, díky kterému lze trasu plánovat přímo na turistických mapách a cíle výletu vyhledávat pomocí různých kategorií.

Těch je nakonec třináct – od nejpopulárnějších větrných mlýnů, viaduktů a skal až po zříceniny, rybníky, skanzeny nebo vodopády. „Výhodou je možnost vyfiltrovat si výlety vhodné pro kočárek, děti, psy nebo vozíčkáře,“ vysvětluje Audiová. „Přidali jsme i filtr pro vstupné, takže si můžete vyhledat místa bez vstupného a všechna si můžete přidat do seznamu oblíbených,“ poukazuje na další funkce, které se budou v budoucnu rozšiřovat.

Aplikace nabízí mnoho praktických funkcí. Foto: se svolením Kristýny Audiové

Jedním z partnerů aplikace je český start-up Trevor sloužící k rezervaci ubytování. I to musí být dechberoucí a neokoukané. Nocležiště tak uživatelé najdou na zámku, v odlehlém penzionu, na biofarmě nebo třeba v jurtě. Úžasná místa navíc výletníkům připomínají, aby se k přírodě chovali obezřetně a s respektem. Do budoucna tvůrkyně doufají také ve spolupráci s organizacemi na ochranu přírody a klimatu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Vědci rozluštili záhadu travnatých kruhů v poušti Namib

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…