Nedávné studie naznačují, že Mars může mít pod povrchem vodu, a to až v hloubce 19 kilometrů, což by mohlo znamenat, že i na této planetě existují podmínky vhodné pro život. Informuje o tom web Good News Network.
Seismická data získaná pomocí přistávacího modulu NASA InSight ukazují na přítomnost hluboké, porézní vrstvy vyvřelých hornin, která by mohla být nasáklá vodou v takovém množství, že by mohla pokrýt celý povrch Marsu vrstvou vody o hloubce až 1 míle. Tento objev je důležitý, protože potvrzuje teorii, že Mars měl kdysi oceány a vodní toky, které zmizely poté, co planeta ztratila atmosféru, před více než třemi miliardami let.
Důkazy o tom, že na Marsu kdysi tekla voda – jako jsou říční kanály a jezerní sedimenty – podporují teorii, že planeta zažila období, kdy byl její povrch vlhký. Výzkum také naznačuje, že většina vody zůstala na Marsu a nepronikla do vesmíru, jak se dříve předpokládalo, ale prosákla hluboko do kůry.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?
Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…