Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

VIDEO: Práce u počítače bez bolesti zad a hlavy. Projekt Fitgee vám poradí, jak na to

3 minuty radosti
Foto: Fitgee

Zablokovaná záda, bolesti hlavy, špatné soustředění nebo stres. Tyto i další následky může mít na zaměstnance dlouhé a nesprávné sezení u počítače. I když se to zdá být jako problém každého jednotlivce, nepohoda pracovníků může dlouhodobě ovlivnit fungování celé firmy. Český projekt Fitgee proto nabízí řešení. Přímo ve firmách pomáhá lidem rozhýbat těla i zlepšit dlouhodobé návyky.

Fitgee nabízí pravidelné cvičení přímo v kancelářích firem. Foto: Fitgee

Zakladatelka Fitgee Katarína Železná upozorňuje, že zdraví jednotlivých zaměstnanců by nemělo být vedení společností jedno. „Nedostatek pohybu a nadměrný stres patří mezi hlavní příčiny zvýšené pracovní neschopnosti a snížení produktivity zaměstnanců. Společnostem se výrazně zvyšují náklady a snižuje výkonnost,“ uvádí na stránkách projektu. Věnovat preventivně pozornost budování správných návyků u zaměstnanců se proto podle ní v konečném důsledku mnohonásobně vyplatí.

Video s tipy, jak si nastavit své pracovní místo.

Fitgee chytře vyzrálo na výmluvy pracujících, že jim na pravidelný pohyb nezbývá čas. Zkušené lektorky je totiž přijedou rozhýbat přímo do firmy. Mezi nabízené služby Fitgee patří krátká pohybová a relaxační cvičení přímo v prostorách firem i delší individuální či skupinové lekce jógy nebo posilování. Zaměřuje se ale i na edukaci prostřednictvím seminářů například o správné ergonomii pracoviště nebo technikách pro zvládání stresu.

Projekt Fitgee chce lidi ve firmách vzdělávat v oblasti péče o zdraví během práce. Foto: Fitgee

Ani v době práce z domova ve Fitgee nezahálí. Firmám na dálku radí, jak zvládnout home office bez následků v podobě bolesti zad nebo karpálních tunelů. Webinář s praktickými radami na to, jak si správně uspořádat pracovní stůl nebo se protahovat, je dostupný také pro širokou veřejnost. Užitečné informace mohou zájemci získat i z několika videí.

Protažení na doma pro zdravá záda.

Související články

Zaručeně zlepší den

Dočkáme se levnější vody? Češi snižují její spotřebu

Rekord: Astronomové objevili nejtěžší prvek, jaký byl kdy nalezen

Příčiny vážných dopravních nehod odhalí speciální aplikace

Bez trestu, z. s. pořádá v Praze již třetí pochod proti bagatelizaci domácího a sexualizovaného násilí

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…