Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vezměte svou duši do lázní. Živé vysílání z Litomyšle potěší hudbou i rozhovory

Lázně ducha do každého ucha začínají už tuto sobotu. Foto: se svolením organizátorů akce Lázně ducha

Jak to, že se Litomyšl už deset let pyšní titulem lázeňské město i přes to, že tu není žádný léčivý pramen? Místní památky, kulturní dění a také útulné hospůdky totiž léčí duši. Věděli to ostatně i významné historické osobnosti v čele se Smetanou a Němcovou. A i když se letos oslavy musí obejít bez veselých průvodů, koncertů a představení, diváci o ně nepřijdou. Akce Lázně ducha do každého ucha se totiž bude vysílat živě přes sociální sítě, YouTube i Český rozhlas, a to už tuto sobotu od 14 do 16 hodin.

Před deseti lety prohlásil litomyšlský starosta Miroslav Brýdl s partou svých přátel město za lázeňské. Obroda duše je totiž stejně důležitá jako hýčkání těla. A jak se léčí v Lázních ducha? No přece kulturou, laskavým humorem a dobrou společností. Vždy na jaře se proto historické město Litomyšl zaplní lidmi v maskách, hudebníky a divadelníky.

Předchozí ročníky se těšily velkému zájmu návštěvníků. Foto: se svolením organizátorů akce Lázně ducha

Letošní desáté výročí akce sice nemůže slíbit průvod, oslavy se ale uskuteční alespoň na dálku. V sobotu 24. dubna ve 14 hodin začne program plný živých rozhovorů moderátora akce Václava Žmolíka, výborné muziky Jana Smigmatora a zajímavých informací o městě Litomyšl. Osvěžit svého ducha můžete posloucháním České rozhlasu Dvojka nebo sledováním živého vysílání na webu akce, YouTube kanálu města Litomyšl nebo sociálních sítích. Živé vysílání vám přineseme také na facebooku Pozitivních zpráv. Radost v našich duších by totiž neměla zakrnět ani v době pandemie.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Život před každého z nás bez výjimky staví různé zkoušky. K někomu přichází v podobě nemocí, k…