Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vezměte svou duši do lázní. Živé vysílání z Litomyšle potěší hudbou i rozhovory

Lázně ducha do každého ucha začínají už tuto sobotu. Foto: se svolením organizátorů akce Lázně ducha

Jak to, že se Litomyšl už deset let pyšní titulem lázeňské město i přes to, že tu není žádný léčivý pramen? Místní památky, kulturní dění a také útulné hospůdky totiž léčí duši. Věděli to ostatně i významné historické osobnosti v čele se Smetanou a Němcovou. A i když se letos oslavy musí obejít bez veselých průvodů, koncertů a představení, diváci o ně nepřijdou. Akce Lázně ducha do každého ucha se totiž bude vysílat živě přes sociální sítě, YouTube i Český rozhlas, a to už tuto sobotu od 14 do 16 hodin.

Před deseti lety prohlásil litomyšlský starosta Miroslav Brýdl s partou svých přátel město za lázeňské. Obroda duše je totiž stejně důležitá jako hýčkání těla. A jak se léčí v Lázních ducha? No přece kulturou, laskavým humorem a dobrou společností. Vždy na jaře se proto historické město Litomyšl zaplní lidmi v maskách, hudebníky a divadelníky.

Předchozí ročníky se těšily velkému zájmu návštěvníků. Foto: se svolením organizátorů akce Lázně ducha

Letošní desáté výročí akce sice nemůže slíbit průvod, oslavy se ale uskuteční alespoň na dálku. V sobotu 24. dubna ve 14 hodin začne program plný živých rozhovorů moderátora akce Václava Žmolíka, výborné muziky Jana Smigmatora a zajímavých informací o městě Litomyšl. Osvěžit svého ducha můžete posloucháním České rozhlasu Dvojka nebo sledováním živého vysílání na webu akce, YouTube kanálu města Litomyšl nebo sociálních sítích. Živé vysílání vám přineseme také na facebooku Pozitivních zpráv. Radost v našich duších by totiž neměla zakrnět ani v době pandemie.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…