Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Většina vysokoškolských studentů vidí štěstí v rodině

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Z výsledků průzkumu, které zveřejnil v nedávné době časopis Studenta, vyplývá, že více než polovina studentů vysokých škol vidí štěstí v rodině a přátelích.

Ukázalo se také, že aktuálně si vysokoškoláci zakládají na osobním růstu a věří v dosažení svých cílů. Výzkumu s názvem Studenti: Co milujeme, co nesnášíme a kam směřujeme se zúčastnilo na konci minulého roku více než dva tisíce studentů z celé České republiky.

Více než polovina dotázaných studentů v průzkumu přiznala, že největší štěstí vidí v rodině a přátelích. Mimo to čtvrtina univerzitních studentů vidí štěstí v seberealizaci a desetina v pracovní či školní sféře a uznání ze strany kolegů či známých. Obecně si většina vysokoškoláků (87 procent) potrpí v současné době na osobním růstu, tedy na neustálém osvojování si nových dovedností a znalostí. Jako velmi důležitou část svého života považují vysokoškoláci oblast partnerství a udržení partnera, což uvedlo 70 procent dotázaných.

Majorita tázaných také věří ve svoje vlastní síly, v dosažení úspěchu a vytyčených cílů. „Současní vysokoškoláci jsou silně orientovaní na svoje vlastní hodnoty a na cíle, které si sami stanovili, a vlastně jim nezáleží ani tak na uznání ostatních jako spíš na tom, aby obstáli sami před sebou,“ doplnili autoři výzkumu. Průzkum provedli autoři časopisu Studenta, který je aktuálně nejčtenějším časopisem a webovým portálem pro české vysokoškoláky.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.