Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Většina vysokoškolských studentů vidí štěstí v rodině

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Z výsledků průzkumu, které zveřejnil v nedávné době časopis Studenta, vyplývá, že více než polovina studentů vysokých škol vidí štěstí v rodině a přátelích.

Ukázalo se také, že aktuálně si vysokoškoláci zakládají na osobním růstu a věří v dosažení svých cílů. Výzkumu s názvem Studenti: Co milujeme, co nesnášíme a kam směřujeme se zúčastnilo na konci minulého roku více než dva tisíce studentů z celé České republiky.

Více než polovina dotázaných studentů v průzkumu přiznala, že největší štěstí vidí v rodině a přátelích. Mimo to čtvrtina univerzitních studentů vidí štěstí v seberealizaci a desetina v pracovní či školní sféře a uznání ze strany kolegů či známých. Obecně si většina vysokoškoláků (87 procent) potrpí v současné době na osobním růstu, tedy na neustálém osvojování si nových dovedností a znalostí. Jako velmi důležitou část svého života považují vysokoškoláci oblast partnerství a udržení partnera, což uvedlo 70 procent dotázaných.

Majorita tázaných také věří ve svoje vlastní síly, v dosažení úspěchu a vytyčených cílů. „Současní vysokoškoláci jsou silně orientovaní na svoje vlastní hodnoty a na cíle, které si sami stanovili, a vlastně jim nezáleží ani tak na uznání ostatních jako spíš na tom, aby obstáli sami před sebou,“ doplnili autoři výzkumu. Průzkum provedli autoři časopisu Studenta, který je aktuálně nejčtenějším časopisem a webovým portálem pro české vysokoškoláky.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zpěvačka darovala svým řidičům 100 tisíc dolarů

Češi jsou vášniví houbaři. Loni nasbírali téměř 40 tisíc tun lesních plodů, kralovaly houby

Chcete ušetřit za vytápění? Vsaďte na tepelné čerpadlo

Lovci monster podnikli hon na bájnou příšeru. Byli úspěšní?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …