Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Většina vysokoškolských studentů vidí štěstí v rodině

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Z výsledků průzkumu, které zveřejnil v nedávné době časopis Studenta, vyplývá, že více než polovina studentů vysokých škol vidí štěstí v rodině a přátelích.

Ukázalo se také, že aktuálně si vysokoškoláci zakládají na osobním růstu a věří v dosažení svých cílů. Výzkumu s názvem Studenti: Co milujeme, co nesnášíme a kam směřujeme se zúčastnilo na konci minulého roku více než dva tisíce studentů z celé České republiky.

Více než polovina dotázaných studentů v průzkumu přiznala, že největší štěstí vidí v rodině a přátelích. Mimo to čtvrtina univerzitních studentů vidí štěstí v seberealizaci a desetina v pracovní či školní sféře a uznání ze strany kolegů či známých. Obecně si většina vysokoškoláků (87 procent) potrpí v současné době na osobním růstu, tedy na neustálém osvojování si nových dovedností a znalostí. Jako velmi důležitou část svého života považují vysokoškoláci oblast partnerství a udržení partnera, což uvedlo 70 procent dotázaných.

Majorita tázaných také věří ve svoje vlastní síly, v dosažení úspěchu a vytyčených cílů. „Současní vysokoškoláci jsou silně orientovaní na svoje vlastní hodnoty a na cíle, které si sami stanovili, a vlastně jim nezáleží ani tak na uznání ostatních jako spíš na tom, aby obstáli sami před sebou,“ doplnili autoři výzkumu. Průzkum provedli autoři časopisu Studenta, který je aktuálně nejčtenějším časopisem a webovým portálem pro české vysokoškoláky.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Brněnští vědci vyvinuli nový tlumič pro vlaky. Zvýší jejich rychlost a ochrání koleje

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.