Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Většina vysokoškolských studentů vidí štěstí v rodině

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Z výsledků průzkumu, které zveřejnil v nedávné době časopis Studenta, vyplývá, že více než polovina studentů vysokých škol vidí štěstí v rodině a přátelích.

Ukázalo se také, že aktuálně si vysokoškoláci zakládají na osobním růstu a věří v dosažení svých cílů. Výzkumu s názvem Studenti: Co milujeme, co nesnášíme a kam směřujeme se zúčastnilo na konci minulého roku více než dva tisíce studentů z celé České republiky.

Více než polovina dotázaných studentů v průzkumu přiznala, že největší štěstí vidí v rodině a přátelích. Mimo to čtvrtina univerzitních studentů vidí štěstí v seberealizaci a desetina v pracovní či školní sféře a uznání ze strany kolegů či známých. Obecně si většina vysokoškoláků (87 procent) potrpí v současné době na osobním růstu, tedy na neustálém osvojování si nových dovedností a znalostí. Jako velmi důležitou část svého života považují vysokoškoláci oblast partnerství a udržení partnera, což uvedlo 70 procent dotázaných.

Majorita tázaných také věří ve svoje vlastní síly, v dosažení úspěchu a vytyčených cílů. „Současní vysokoškoláci jsou silně orientovaní na svoje vlastní hodnoty a na cíle, které si sami stanovili, a vlastně jim nezáleží ani tak na uznání ostatních jako spíš na tom, aby obstáli sami před sebou,“ doplnili autoři výzkumu. Průzkum provedli autoři časopisu Studenta, který je aktuálně nejčtenějším časopisem a webovým portálem pro české vysokoškoláky.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi si chtějí při dovolené dopřát digitální detox, zjistil průzkum

Zahradničení výrazně zlepšuje kvalitu spánku u dospělých

Lidé mají lepší výkon, když si myslí, že jim pomáhá umělá inteligence

Tajemné a krásné: Evropsky významné přírodní lokality v Česku

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…