Z výsledků průzkumu, které zveřejnil v nedávné době časopis Studenta, vyplývá, že více než polovina studentů vysokých škol vidí štěstí v rodině a přátelích.
Ukázalo se také, že aktuálně si vysokoškoláci zakládají na osobním růstu a věří v dosažení svých cílů. Výzkumu s názvem Studenti: Co milujeme, co nesnášíme a kam směřujeme se zúčastnilo na konci minulého roku více než dva tisíce studentů z celé České republiky.
Více než polovina dotázaných studentů v průzkumu přiznala, že největší štěstí vidí v rodině a přátelích. Mimo to čtvrtina univerzitních studentů vidí štěstí v seberealizaci a desetina v pracovní či školní sféře a uznání ze strany kolegů či známých. Obecně si většina vysokoškoláků (87 procent) potrpí v současné době na osobním růstu, tedy na neustálém osvojování si nových dovedností a znalostí. Jako velmi důležitou část svého života považují vysokoškoláci oblast partnerství a udržení partnera, což uvedlo 70 procent dotázaných.
Majorita tázaných také věří ve svoje vlastní síly, v dosažení úspěchu a vytyčených cílů. „Současní vysokoškoláci jsou silně orientovaní na svoje vlastní hodnoty a na cíle, které si sami stanovili, a vlastně jim nezáleží ani tak na uznání ostatních jako spíš na tom, aby obstáli sami před sebou,“ doplnili autoři výzkumu. Průzkum provedli autoři časopisu Studenta, který je aktuálně nejčtenějším časopisem a webovým portálem pro české vysokoškoláky.
Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.