Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Berlínský bezdomovec jen nechápavě přihlížel tomu, co pro něj udělali studenti

Parta mladých studentů z Berlína se rozhodla pro netradiční čin. Chtěli pomoci jednomu bezdomovci a tak si jednoduše sedli vedle něj na ulici a začali hrát na hudební nástroje. Peníze, jež dostali za hru od kolemjdoucích, studenti věnovali muži a odešli.

Na jedné ulici v německém Berlíně seděl bezdomovec plný zoufalství a pochyb. O to větší bylo jeho překvapení, když k němu přišel mladík a poprosil ho, zda by mu půjčil kbelík, který měl u sebe. Muž byl překvapený, ale kbelík ochotně zapůjčil. Mladý muž si s ním sedl vedle něj a začal na propůjčený kbelík bubnovat.

O pár chvil později přišel k oběma mužům další, přisedl si a přidal se k prvnímu se hrou na kytaru a zpěvem. Následně k nim přišla ještě dívka, jež se také k vznikající písni připojila. Společně si před sebe položili klobouk a lidé procházející kolem jim do něj začali přispívat drobné mince. Vedle sedící bezdomovec všemu jen překvapeně přihlížel.

Když tento pouliční koncert skončil, všichni tři kamarádi vzali vybrané peníze a věnovali je právě muži bez domova. S příjemným pocitem pomoci poté za potlesku přihlížejících odešli.

Jak byste se v dané situaci zachovali vy? Přidali byste se k těmto pouličním hudebníkům a přispěli například taneční vložkou? Ať už byste udělali cokoliv, je důležité si uvědomit, že není třeba myslet pouze na sebe, ale snažit se pomoct vždy, když je potřeba.

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/1000680/1414055/VIDEO-jedneho-z-najemotivnejsich-cinov-roka–Bezdomovec-len-cumel–co-pre-neho-spravili-studenti-; https://www.youtube.com/watch?v=X0gA2mxbjSY

Související články

Zaručeně zlepší den

Gorily se bijí do hrudi, aby předešly konfliktu. Nechtějí bojovat

Citymind: Nadějný AI projekt z Česka

„Hovězí rýže“ z Jižní Koreje. Bude to jídlo budoucnosti?

Světelná terapie by mohla pomoci milionům pacientů se srdečními problémy

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…