Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Berlínský bezdomovec jen nechápavě přihlížel tomu, co pro něj udělali studenti

Parta mladých studentů z Berlína se rozhodla pro netradiční čin. Chtěli pomoci jednomu bezdomovci a tak si jednoduše sedli vedle něj na ulici a začali hrát na hudební nástroje. Peníze, jež dostali za hru od kolemjdoucích, studenti věnovali muži a odešli.

Na jedné ulici v německém Berlíně seděl bezdomovec plný zoufalství a pochyb. O to větší bylo jeho překvapení, když k němu přišel mladík a poprosil ho, zda by mu půjčil kbelík, který měl u sebe. Muž byl překvapený, ale kbelík ochotně zapůjčil. Mladý muž si s ním sedl vedle něj a začal na propůjčený kbelík bubnovat.

O pár chvil později přišel k oběma mužům další, přisedl si a přidal se k prvnímu se hrou na kytaru a zpěvem. Následně k nim přišla ještě dívka, jež se také k vznikající písni připojila. Společně si před sebe položili klobouk a lidé procházející kolem jim do něj začali přispívat drobné mince. Vedle sedící bezdomovec všemu jen překvapeně přihlížel.

Když tento pouliční koncert skončil, všichni tři kamarádi vzali vybrané peníze a věnovali je právě muži bez domova. S příjemným pocitem pomoci poté za potlesku přihlížejících odešli.

Jak byste se v dané situaci zachovali vy? Přidali byste se k těmto pouličním hudebníkům a přispěli například taneční vložkou? Ať už byste udělali cokoliv, je důležité si uvědomit, že není třeba myslet pouze na sebe, ale snažit se pomoct vždy, když je potřeba.

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/1000680/1414055/VIDEO-jedneho-z-najemotivnejsich-cinov-roka–Bezdomovec-len-cumel–co-pre-neho-spravili-studenti-; https://www.youtube.com/watch?v=X0gA2mxbjSY

Související články

Zaručeně zlepší den

Seznamte se s nečekaným objevem. Je jím rekordní hvězda

Od záchranných dronů po plavčíky s umělou inteligencí: Technologie, díky které jsou pláže a bazény bezpečnější

Naučte miminka plavat už od narození: zkuste vaničkování

Studie zjistila, že jeskyně by mohly být ideálním domovem pro budoucí osadníky Měsíce

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…