Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Berlínský bezdomovec jen nechápavě přihlížel tomu, co pro něj udělali studenti

Parta mladých studentů z Berlína se rozhodla pro netradiční čin. Chtěli pomoci jednomu bezdomovci a tak si jednoduše sedli vedle něj na ulici a začali hrát na hudební nástroje. Peníze, jež dostali za hru od kolemjdoucích, studenti věnovali muži a odešli.

Na jedné ulici v německém Berlíně seděl bezdomovec plný zoufalství a pochyb. O to větší bylo jeho překvapení, když k němu přišel mladík a poprosil ho, zda by mu půjčil kbelík, který měl u sebe. Muž byl překvapený, ale kbelík ochotně zapůjčil. Mladý muž si s ním sedl vedle něj a začal na propůjčený kbelík bubnovat.

O pár chvil později přišel k oběma mužům další, přisedl si a přidal se k prvnímu se hrou na kytaru a zpěvem. Následně k nim přišla ještě dívka, jež se také k vznikající písni připojila. Společně si před sebe položili klobouk a lidé procházející kolem jim do něj začali přispívat drobné mince. Vedle sedící bezdomovec všemu jen překvapeně přihlížel.

Když tento pouliční koncert skončil, všichni tři kamarádi vzali vybrané peníze a věnovali je právě muži bez domova. S příjemným pocitem pomoci poté za potlesku přihlížejících odešli.

Jak byste se v dané situaci zachovali vy? Přidali byste se k těmto pouličním hudebníkům a přispěli například taneční vložkou? Ať už byste udělali cokoliv, je důležité si uvědomit, že není třeba myslet pouze na sebe, ale snažit se pomoct vždy, když je potřeba.

Zdroj: http://www.topky.sk/cl/1000680/1414055/VIDEO-jedneho-z-najemotivnejsich-cinov-roka–Bezdomovec-len-cumel–co-pre-neho-spravili-studenti-; https://www.youtube.com/watch?v=X0gA2mxbjSY

Související články

Zaručeně zlepší den

Bývalý motocyklový závodník zachránil posádku sanitky. Získal cenu Gentleman silnic

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Imunita proti koronaviru by mohla být doživotní. Nové výzkumy předčily očekávání

Pražská veřejná doprava není zdrojem nákazy covidu, potvrdili vědci

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…