Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Věrnému oslu na zuby koukej. V Palestině je péče o zdraví zvířecích pomocníků dostupná zdarma

Foto: se svolením Safe Haven for Donkeys

O zdraví našich čtyřnohých kamarádů je potřeba pravidelně pečovat. Svou pozornost si zaslouží třeba i oslíci. Pro některé obyvatele palestinských území jsou totiž nedocenitelnými pomocníky při práci – například v zemědělství nebo při přepravě nákladů. Zvířata jsou proto zdarma opečovávaná v tamním útulku Safe Haven for Donkeys.

Palestinská pobočka britské organizace si klade za cíl postarat se o zvířata, která tvrdě a za malou odměnu pracují. V útulku je proto vykartáčují, okovají a ošetří. Oslíci mají takovou péči zcela zdarma. „Jedná se o důležité místo, protože na okupovaných palestinských územích je jediným, které se stará o osly,“ uvedl podle serveru Ekolist muž, který do útulku přivedl svého osla na bezplatné ošetření. Organizace přitom funguje především z darů.

Oslíci jsou pro Palestince nepostradatelnými pomocníky. Foto: se svolením Safe Haven for Donkeys

Útulek byl založen v roce 2000 za účelem pomoci tisícům pracujících oslů v Izraeli a na palestinských územích. Izraelská pobočka dnes poskytuje péči asi dvěma stům těchto zvířat. Pracovníci pomáhají s běžnými zraněními, ale třeba i se špatnými zuby.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Byl Tyrannosaurus rex obr? Mohl být mnohem větší, než si vědci dosud mysleli

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…