Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vědci vymysleli počítačovou hru na hubnutí

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Pokud jste už vyzkoušeli všelijaké prášky na hubnutí, cvičební aplikace a zaručené diety a stále oplýváte pár kily navíc, vyzkoušejte novinku od vědců z univerzit v Cardiffu a Exeteru. Tamní výzkumníci vymysleli způsob, jak bojovat s nadváhou tak, že změní myšlení pacientů. A jak se k nim lépe přiblížit než prostřednictvím počítačové hry?

Na trhu se v posledních letech objevily konzolové hry, které lidem ukazují, jak mají správně cvičit, i mobilní aplikace s osobními trenéry. Nová počítačová hra funguje na jednoduchém principu – vaší úlohou ve hře je nekliknout na obrázek nezdravého jídla. Kupříkladu vidíte před sebou chipsy, palačinky a ovoce či kancelářské potřeby. Vaším úkolem je vyhýbat se fast foodovým pokrmům a všemu nezdravému.

Otázkou je, zda má hra opravdu takový vliv na myšlení jedince. Podle tvůrců funguje na principu mozkového tréninku, díky němuž se naučíme odmítat nezdravá jídla. Metodu vědci testovali na 41 dobrovolnících a ve srovnání s kontrolní skupinou zhubli hráči této počítačové hry průměrně 0,7 kilogramu a denně snědli o 220 kalorií méně. Navíc měli i sníženou chuť na nezdravé potraviny.

„Tyto výsledky jsou jedny z prvních, které ukázaly, že jednoduchý počítačový nástroj může změnit každodenní chování lidí. Otvírá nám to nové možnosti ke změně chování lidí založení na podvědomých psychologických procesech,“ uzavřela hlavní autorka studie Natalia Lawrence. Hru si můžete vyzkoušet na tomto odkaze: http://foodtraining.exeter.ac.uk/

Zdroj: Denník N

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…