Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vědci přišli s novým způsobem, jak vyzrát na globální oteplování

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Vědci přinesli netradiční řešení problému globálního oteplování. Měl by jím být plán využít oxid uhličitý na výrobu dalších materiálů.

Podle vědců by jím mělo být použití speciálního přístroje, který by sloužil k extrahování oxidu uhličitého ze vzduchu a k jeho následné přeměně. Laicky řečeno, přístroj by oxid uhličitý sál z atmosféry a přeměňoval ho na materiál pro výstavbu budov, výrobu oblečení či na jiné užitečné věci. V současné době se čeká, až bude plán dokončen.

„K dispozici je nová technologie, která dokáže extrahovat uhlík ze vzduchu a kondenzovat ho do vláken, které jsou dále používané v budovách, elektronice, automobilech, oděvech a ostatních výrobcích zpracovatelského průmyslu,“ vysvětlil pro CNN reportér Trevor Algatt. Na přístroji momentálně pracuje tým ředitele Centra Arizonské státní univerzity Klause Lacknera. Společně vyrábějí přístroj připomínající velkou krabici s plachtou. Právě plachta, jež vypadá jako umělé listy, pohlcuje a zachytává oxid uhličitý.

Momentálně se čeká, až bude Lacknerův návrh plně dokončen. Vědci mezitím přemýšlí nad tím, kde by se obrovské množství oxidu uhličitého mohlo skladovat. Nejpravděpodobnější variantou se zatím zdá dno oceánu.

Zdroj: Ihned.cz/CNN

Související články

Zaručeně zlepší den

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Giving Tuesday je za rohem. Zaregistrujte se k dobrým skutkům

Máte strach ze smrti? Vědci odhalili, jak mu čelit s větším klidem

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…