Vědci přišli s novým způsobem, jak vyzrát na globální oteplování

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Vědci přinesli netradiční řešení problému globálního oteplování. Měl by jím být plán využít oxid uhličitý na výrobu dalších materiálů.

Podle vědců by jím mělo být použití speciálního přístroje, který by sloužil k extrahování oxidu uhličitého ze vzduchu a k jeho následné přeměně. Laicky řečeno, přístroj by oxid uhličitý sál z atmosféry a přeměňoval ho na materiál pro výstavbu budov, výrobu oblečení či na jiné užitečné věci. V současné době se čeká, až bude plán dokončen.

„K dispozici je nová technologie, která dokáže extrahovat uhlík ze vzduchu a kondenzovat ho do vláken, které jsou dále používané v budovách, elektronice, automobilech, oděvech a ostatních výrobcích zpracovatelského průmyslu,“ vysvětlil pro CNN reportér Trevor Algatt. Na přístroji momentálně pracuje tým ředitele Centra Arizonské státní univerzity Klause Lacknera. Společně vyrábějí přístroj připomínající velkou krabici s plachtou. Právě plachta, jež vypadá jako umělé listy, pohlcuje a zachytává oxid uhličitý.

Momentálně se čeká, až bude Lacknerův návrh plně dokončen. Vědci mezitím přemýšlí nad tím, kde by se obrovské množství oxidu uhličitého mohlo skladovat. Nejpravděpodobnější variantou se zatím zdá dno oceánu.

Zdroj: Ihned.cz/CNN

Související články

Společnost

Všech stromů na světě jsou asi tři biliony

Inspirace

Vulkanický prach by mohl ušetřit energii při výstavbě měst

Inspirace

Káva se může přeměnit na elektřinu, zjistili vědci

Příroda a ekologie

Irský teenager přišel s řešením, jak odstranit mikroplasty z oceánů

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Kriticky ohrožení ptáci zahnízdili na moravských mokřadech

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura