Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ve zlínské zoo se narodila samička ohroženého tapíra čabrakového

Zdroj fotografií: Zoo Zlín

Zlínská zoo slaví další chovatelský úspěch – v listopadu se tam narodilo už třetí mládě tapíra čabrakového. Samička tak navýšila počet jedinců, kterých je v evropských zoologických zahradách pouze 45.

Pár tapírů čabrakových v Zoo Zlín nyní zaměstnávají rodičovské povinnosti. Osmiletá samice Nadira a šestiletý samec Baru zplodili už třetího potomka – tentokrát se jedná o samičku, která se má čile k světu. Z přírůstku jsou nadšeni chovatelé i návštěvníci. „Za uplynulých dvanáct měsíců se v evropských chovech narodilo pouze šest mláďat, a to včetně zlínského. Skutečně se tak jedná o významný chovatelský úspěch,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský.

Ve volné přírodě patří tapíři čabrakoví mezi ohrožené druhy, a tak je každé narozené mládě důvodem k radosti. Mláďata zůstávají s matkou minimálně prvních osm měsíců, a tak mají návštěvníci spoustu příležitostí přijít si malou samičku prohlédnout. K vidění je v ubikaci tapírů v expozici Hala-Bala, jejíž název je odvozen od názvu dvou skutečných rezervací v jižním Thajsku, kde se tapíři čabrakoví ještě vyskytují.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…