Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vánoce v duchu originality: tipy na vánoční dárky české výroby, které mají styl

Ilustrační foto: Pixabay

Vánoční svátky pomalu klepou na dveře a s nimi se stále naléhavěji nabízí jedna ze základních otázek předvánočního období: jakými dárky obdarovat svoje nejbližší? Pokud dáváte přednost originálním kouskům, ze kterých na vás dýchne preciznost, stylovost a přidaná hodnota, navíc vyrobeným v České republice, čtěte dál. Přinášíme vám totiž několik tipů na cenově dostupné a neotřelé (nejen) vánoční dárky.

Kříšťálová fantazie Bubbles

Křišťálové výrobky pro každodenní použití známého designéra Ronyho Plesla vypadají, jako kdybyste je poskládali z bublinkové fólie, do níž se balí křehké zboží. Ne nadarmo se tato kolekce, zahrnující mísy a talíře několika velikostí, pyšní názvem Bubbles. Vyrábí ji sklárna Bomma, která speciálně pro tento účel vyvinula novou technologii lisování skla.

Ponožky z Valašska

Nebojte se, nejedná se o žádnou klasickou nudu. Ponožky provokativních názvů z kvalitních materiálů prodávané pod značkou We are Ferdinand nabízí mimo jiné nevšední kousky navržené známými českými designéry, grafiky nebo ilustrátory.

Ponožky nazvané Sausage od Tomski&Polanski. Foto: We are Ferdinand

Betonový svícen Cementum Candelabrum

Tento svícen na čajové svíčky se svým originálním designem hodí do každého interiéru. Jedinečný je svým způsobem výroby – vyrábí ho totiž výzkumníci z VUT, kteří tiskli například 3D hřiště v Praze. Svícen je ekologický a šetrný vůči přírodě, na jeho výrobu bylo využito náhrady přírodního kameniva recyklovanou stavební a demoliční sutí. Spodní strana i boční části jsou elegantně broušené, což svícnu dodává na atraktivitě. Broušením vynikne unikátní struktura recyklovaného kameniva a svícen tím získá jedinečný vzhled. Pořídit si ho můžete ve dvou barvách, pudrově růžové a šedé.

Unikátní svícen Cementum Candelabrum. Foto: se svolením výrobce

Hračky z bukového dřeva Kutulu

Čtyřčlenný tým designérů vystupující pod názvem Kutulu se snaží o oživení výroby tradičních českých hraček s důrazem na jejich výtvarnou a řemeslnou kvalitu. Jejich hračky vyrobené z bukového dřeva jsou typické svými geometrickými tvary. Mají být přátelské nejen k dětem, ale i rodičům a prarodičům.

Unicorn. Foto Kutulu

Sada na DIY od Liška Mazaná

Pod nápaditým označením Liška mazaná se ukrývají dvě kamarádky, které se rozhodly opustit svět chemických kosmetických výrobků. Vytváří přírodní kosmetiku podle vlastních představ. Všechny, kdo mají chuť na osvědčené experimenty, zvou prostřednictvím do it yourself balíčku například k výrobě tělového krému nebo balzámu na rty.

Související články

Inspirace

Chybí vám inspirace? Máme osm tipů na smysluplné vánoční dárky

Společnost

Instantní inspirace #5 aneb Prosincové radosti na sociálních sítích

Byznys

Podpořte české tvůrce, vyzývá projekt Darujeme české Vánoce

Společnost

Tři čtvrtiny Evropanů o Vánocích pomáhají druhým

Zaručeně zlepší den

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Narodila se zvířátka. Podívejte se na malé radosti z celého světa

Jak efektivně utlumit chronickou bolest? Vědci vyvíjejí nové léky

Horská pevnost v Iráku skrývala 2 000 let staré město Natounia

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…