Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak obdarovaného potěšit hned dvakrát – tipy pro balení vánočních dárků

Zdroj: Freepik.com

Jak obdarovaného potěšit hned dvakrát – tipy pro balení vánočních dárků

Omrzelo se vám balit dárky každý rok stejně a rádi byste překvapili něčím originálnějším? Přinášíme několik nápadů, jak pod stromečkem zapůsobit ještě před rozbalením. A na závěr máme nachystané i tipy pro ty, kteří nestíhají a balí na poslední chvíli.

Jednoduše a přírodně

Vsaďte na sílu jednoduchosti a pořiďte si obyčejný hnědý balicí papír. Nejen že je šetrnější k přírodě a vyjde levněji, ale za pomoci vhodných ozdob z něj vykouzlíte nádherné překvapení. Sehnat se dá i v lesklých variantách či jemně zdobený. Omotejte balíček obyčejným provázkem a doplňte přírodními doplňky. Postačí větvička jmelí, jehličnanu, kousek skořice nebo třeba plátek sušeného citrusu. Minimalistický obal oživíte také výraznější mašlí nebo samolepicí dekorační páskou. 

Máte tvořivou duši? Potiskněte papír vánočními motivy, nebo ho pokreslete bílou fixou. Nemusíte být extra zruční, i obyčejné puntíky vypadají pěkně. Vraťte do dětských let a vytvořte z papíru prostříhané hvězdy, složte z papíru harmoniku… Možností je spousta. Pod stromkem dárky zazáří, i pokud styly zkombinujete. Přírodnější prvky vyniknou vedle hedvábných stuh či třpytivých obalů. 

Zdroj: Freepik.com

Luxusní styl

Vánoční překvapení si říkají o to, aby nadchly. Nebojte se zlaté nebo stříbrné. Abyste se vyhnuli lacinému dojmu, držte se jednoduchosti a nekombinujte příliš barev. Zlatá se skvěle doplňuje s červenou nebo hnědou, stříbrné to bude slušet například s modrou. Luxusní dojem vykouzlíte také pomocí saténových stuh a objemných mašlí.

Pokud hledáte něco opravdu netypického, zabalte dárek do šátku (který se sám stane dárkem a neskončí v koši jako jiné obaly). Jde o techniku, která pochází z Japonska a její původní název je furoshiki. Navíc nebudete potřebovat ani izolepu či stuhy. Do šátku zabalíte měkké i tvrdé dárky, dokonce i lahev. Není to tak složité, jak by se mohlo zdát. Doporučujeme si ale pro jistotu najít předem video s postupem.

Dárky pro děti

Chcete nejmladší členy rodiny rozzářit ještě předtím, než dárky otevřou? Vyhraďte si na balení trochu víc času, zapojte fantazii (nebo se inspirujte na Pinterestu) a proměňte dárky ve zvířátka, autíčka a další oblíbené dětské motivy. Ideální je pro tento účel opět obyčejný hnědý papír. Na něj nalepíte vystřižené tvary z bílé čtvrtky podle toho, jaké zvířátko tvoříte a detaily dokreslíte černou fixou. Nebo sáhněte po barevných papírech, bambulkách či hýbacích nalepovacích očích. 

Jestli času nazbyt nemáte, nebojte, děti potěšíte i tím nejjednodušším balením. A ještě jeden tip – pokud chystáte dárky pro děti, které ještě neumí číst, nalepte na dárek místo jmenovky jejich fotku. Najdou si tak dárek samy a určitě je to potěší. 

Zdroj: Pinterest

Na poslední chvíli?

Končí to u vás každý rok tak, že balíte dárky den před Štědrým dnem nebo dokonce ještě během něj? Promyslete si předem alespoň to, jak chcete dárky balit a sežeňte si včas vše, co budete potřebovat. Ať už to budou papírové nebo hedvábné balicí papíry, dárkové tašky, ale také stuhy, jmenovky a lepenky (vše seženete na jednom místě například na eshopu Rajapack.cz). 

A co když se stane, že vám balicí materiály dojdou? Nezoufejte! Řešením jsou například staré knihy. Převázané provázkem a ozdobené jedlovou větvičkou vypadají krásně a originálně. Další možností jsou noviny, staré látky nebo papírové krabice. Poslouží také pečicí papír, který lze pomalovat nebo ozdobit razítky nebo fixou.

Ať už zvolíte jakýkoliv styl pro balení dárků, nezapomeňte také na jmenovky. Nezáleží, zda jsou koupené, vytištěné nebo ručně vyrobené, dárek bude díky nim působit tak, že jste si na něm dali opravdu záležet. Přejeme vám, ať s dárky vykouzlíte úsměv na tváři vašich nejbližších!

Související články

Zaručeně zlepší den

Kurz „Revma v klidu“ pomáhá lidem s revmatickým onemocněním

Vědci se chtějí inspirovat mravenci při léčení lidí

Nové jídlo s proteiny by mělo být ekologičtější než steak

Kosmetický paradox. Pochází červená rtěnka z Íránu?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…