Vánoce pro každého: Takto se slavilo v českých organizacích

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Věříme, že naše předvánoční pozitivní zprávy vám dokázaly, že lidé myslí během Vánoc na druhé opravdu víc než jindy. A snaží se jim podávat pomocnou ruku, i když je třeba neznají. A tak než vánoční kouzlo vyprchá, necháme vás nahlédnout do oslav Vánoc v některých organizacích.

Na Olomoucku se o vánoční radost stará mimo jiné Středisko SOS skrze svůj tradiční projekt Vánoce pro osamělé. Během adventu získávají od dárců drobné dárky, z nichž pak vytvoří vánoční balíčky, které osobně předají starším lidem v domovech důchodců či jejich domácnostech. Na Štědrý den se i letos uskutečnila slavnostní večeře pro osoby bez vlastního rodinného zázemí. Během ní nechybělo vánoční menu, domácí cukroví, zpěv koled i dárek pro každého účastníka.

Vánoce si každopádně chtějí užít i mladí. Třebíčský Klub BARÁK pro ně proto letos uspořádal vánoční besídku. V zařízení pro děti a mládež v obtížné situaci se už během adventu konaly předvánoční akce. Při samotné besídce si klienti připomněli tradice, zahráli hry s vánoční tematikou, rozbalili dárky a na závěr vypustili lampiony přání.

Řada organizací myslí také na lidi bez domova. V Lanškrounu pro ně přichystali vánočně laděné odpoledne, na němž se u jednoho stolu setkali ti bez střechy nad hlavou nejen s organizátory, ale i se zástupci města a dalšími zájemci. V Olomouci se zase stejně jako každý rok uskutečnila štědrovečerní večeře, na níž se podávaly tři stovky porcí řízků s bramborovým salátem.

Související články

Inspirace

Projekt Stůl pro jednoho nabízí 1 teplé jídlo denně lidem bez domova

Inspirace

Projekt Ježíškova vnoučata plní vánoční přání seniorům

Inspirace

Češi projevili rekordní zájem o Nocleženky pro lidi bez domova

Inspirace

Projekt Pestrá strava naučí seniory zdravě svačit

Zaručeně zlepší den

Konec bytové krize? Praha našla způsob, jak lidem zajistit dostupné bydlení

Překrytí nenávistného tetování zdarma. Američtí tatéři dávají lidem možnost nápravy

Češi vynalezli revoluční technologii na zpracování odpadu

Salát ze zahrádky v prosinci? Rakušan našel způsob, jak pěstovat zeleninu v zimě

Inspirativní rozhovor

Jana Leitnerová

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou skupiny Dobro v době korony.

Jana Leitnerová