Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vánoce pro každého: Takto se slavilo v českých organizacích

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Věříme, že naše předvánoční pozitivní zprávy vám dokázaly, že lidé myslí během Vánoc na druhé opravdu víc než jindy. A snaží se jim podávat pomocnou ruku, i když je třeba neznají. A tak než vánoční kouzlo vyprchá, necháme vás nahlédnout do oslav Vánoc v některých organizacích.

Na Olomoucku se o vánoční radost stará mimo jiné Středisko SOS skrze svůj tradiční projekt Vánoce pro osamělé. Během adventu získávají od dárců drobné dárky, z nichž pak vytvoří vánoční balíčky, které osobně předají starším lidem v domovech důchodců či jejich domácnostech. Na Štědrý den se i letos uskutečnila slavnostní večeře pro osoby bez vlastního rodinného zázemí. Během ní nechybělo vánoční menu, domácí cukroví, zpěv koled i dárek pro každého účastníka.

Vánoce si každopádně chtějí užít i mladí. Třebíčský Klub BARÁK pro ně proto letos uspořádal vánoční besídku. V zařízení pro děti a mládež v obtížné situaci se už během adventu konaly předvánoční akce. Při samotné besídce si klienti připomněli tradice, zahráli hry s vánoční tematikou, rozbalili dárky a na závěr vypustili lampiony přání.

Řada organizací myslí také na lidi bez domova. V Lanškrounu pro ně přichystali vánočně laděné odpoledne, na němž se u jednoho stolu setkali ti bez střechy nad hlavou nejen s organizátory, ale i se zástupci města a dalšími zájemci. V Olomouci se zase stejně jako každý rok uskutečnila štědrovečerní večeře, na níž se podávaly tři stovky porcí řízků s bramborovým salátem.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve vesmíru možná existuje další oceán, zjistili vědci

Práce z domova má výrazný ekologický přínos, ukazuje studie

Vůně způsobuje závislost na Disneylandu

Bhútán hlásí navýšení počtu sněžných levhartů o 40 procent

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…