Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Valentýn pětkrát jinak. Přečtěte si 5 skutečných příběhů plných lásky

3 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Pexels

Slavit, nebo neslavit svátek svatého Valentýna? Naše odpověď je jasná: láska si zaslouží oslavu každý den! Dnešek proto není výjimkou a my vám u té příležitosti místo dortu přinášíme ty nejkrásnější příběhy s Valentýnem v hlavní roli.

LÁSKA KVETE V KAŽDÉM VĚKU

U nás valentýnky příliš nefrčí, například v USA je ale svátek svatého Valentýna ve velké míře právě o nich. Americký veterán Bill White loni vyslovil přání nějakou tu valentýnku dostat. Reakce ovšem mnohonásobně předčily jeho očekávání. Ve schránce muži v jeho 104 letech totiž přistálo přes 300 tisíc vzkazů, některé navíc doplněné o drobné i větší dárky. Na lásku prostě nikdy nejste moc staří.

Ilustrační fotografie. Zdroj: Pexels

WITH LOVE FROM ME TO YOU

S názvem Lover se stěží můžete tvářit jako obyčejná vesnice. A obec v britském hrabství Wiltshire se o to ani nesnaží. Tisíce a tisíce razítek s nápisem Lover natiskla zdejší pošta na pohledy a dopisy, než v roce 2008 zavřela. Protože ale místní nechtěli o své specifikum přijít, každoročně ve valentýnském týdnu tradici obnovují a posílají tak symbolicky lásku do celého světa.

Muži z Rose Rush dělají květinami radost nezadaným ženám. Zdroj fotografie: FB Rose Rush

ŽENU KVĚTINOU NEUHODÍŠ

Valentýnský víkend skýtá pro nezadané mnohé nástrahy. Regály v obchodech plnými všemožného sortimentu ve tvaru srdíček počínaje a zamilovanými páry u každého stolu v restauraci zdaleka nekonče. Jak si tedy na Valentýna nepřipadat osamělý? S krásným nápadem přišla iniciativa Rose Rush, která už desátým rokem rozdává pro radost květiny ženám, které nemají s kým trávit tento speciální den. A my bychom se moc přimlouvali za něco podobného i pro pány.

Ilustrační fotografie. Zdroj: Pexels

AUTOBUS DO STANICE LÁSKA

Pro hezké příběhy netřeba chodit daleko. Loni jsme s vámi sdíleli příběh brněnského řidiče autobusu, který se rozhodl 14. únor zpříjemnit všem svých cestujícím. Autobus si tematicky vyzdobil a pro hezčí den rozdával pasažérům vlastnoručně upečené perníčky ve tvaru srdce. Víc takových!

Ilustrační fotografie. Zdroj: Pexels

TŘEŠNIČKA NA DORTU

Máme tu nějaké cyniky? Jistěže máme. Tak právě pro vás je následující zpráva, taky valentýnská. Pochází ze zoo v San Antoniu, kde přišli se vskutku originálním nápadem. U příležitosti svátku lásky umožnili zájemcům pojmenovat švába po jejich ex a jím pak nakrmili některé ze svých zvířat. Pokud byl váš ex krysa, můžete pojmenovat i tu. Na Valentýna pak lze online sledovat živý přenos z krmení. Napadá vás lepší působ, jak si neinvazivně ulevit směrem ke svému bývalému partnerovi?

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…