Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Valentýn pětkrát jinak. Přečtěte si 5 skutečných příběhů plných lásky

3 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Pexels

Slavit, nebo neslavit svátek svatého Valentýna? Naše odpověď je jasná: láska si zaslouží oslavu každý den! Dnešek proto není výjimkou a my vám u té příležitosti místo dortu přinášíme ty nejkrásnější příběhy s Valentýnem v hlavní roli.

LÁSKA KVETE V KAŽDÉM VĚKU

U nás valentýnky příliš nefrčí, například v USA je ale svátek svatého Valentýna ve velké míře právě o nich. Americký veterán Bill White loni vyslovil přání nějakou tu valentýnku dostat. Reakce ovšem mnohonásobně předčily jeho očekávání. Ve schránce muži v jeho 104 letech totiž přistálo přes 300 tisíc vzkazů, některé navíc doplněné o drobné i větší dárky. Na lásku prostě nikdy nejste moc staří.

Ilustrační fotografie. Zdroj: Pexels

WITH LOVE FROM ME TO YOU

S názvem Lover se stěží můžete tvářit jako obyčejná vesnice. A obec v britském hrabství Wiltshire se o to ani nesnaží. Tisíce a tisíce razítek s nápisem Lover natiskla zdejší pošta na pohledy a dopisy, než v roce 2008 zavřela. Protože ale místní nechtěli o své specifikum přijít, každoročně ve valentýnském týdnu tradici obnovují a posílají tak symbolicky lásku do celého světa.

Muži z Rose Rush dělají květinami radost nezadaným ženám. Zdroj fotografie: FB Rose Rush

ŽENU KVĚTINOU NEUHODÍŠ

Valentýnský víkend skýtá pro nezadané mnohé nástrahy. Regály v obchodech plnými všemožného sortimentu ve tvaru srdíček počínaje a zamilovanými páry u každého stolu v restauraci zdaleka nekonče. Jak si tedy na Valentýna nepřipadat osamělý? S krásným nápadem přišla iniciativa Rose Rush, která už desátým rokem rozdává pro radost květiny ženám, které nemají s kým trávit tento speciální den. A my bychom se moc přimlouvali za něco podobného i pro pány.

Ilustrační fotografie. Zdroj: Pexels

AUTOBUS DO STANICE LÁSKA

Pro hezké příběhy netřeba chodit daleko. Loni jsme s vámi sdíleli příběh brněnského řidiče autobusu, který se rozhodl 14. únor zpříjemnit všem svých cestujícím. Autobus si tematicky vyzdobil a pro hezčí den rozdával pasažérům vlastnoručně upečené perníčky ve tvaru srdce. Víc takových!

Ilustrační fotografie. Zdroj: Pexels

TŘEŠNIČKA NA DORTU

Máme tu nějaké cyniky? Jistěže máme. Tak právě pro vás je následující zpráva, taky valentýnská. Pochází ze zoo v San Antoniu, kde přišli se vskutku originálním nápadem. U příležitosti svátku lásky umožnili zájemcům pojmenovat švába po jejich ex a jím pak nakrmili některé ze svých zvířat. Pokud byl váš ex krysa, můžete pojmenovat i tu. Na Valentýna pak lze online sledovat živý přenos z krmení. Napadá vás lepší působ, jak si neinvazivně ulevit směrem ke svému bývalému partnerovi?

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie