V Praze vznikne první centrum paliativní péče pro mentálně postižené

Zdroj fotografie: freepik.com

Vedení hlavního města chce Pražanům využívajícím sociální služby umožnit návrat do města. Příkladem je Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická, který se letos v září rozšíří i o „domácnost“ paliativní péče.

Centrum prochází přestavbou, na kterou Praha přispěla částkou přesahující 71 milionů korun. „Prostory jedné z budov rekonstruujeme, aby zde vznikla samostatná domácnost, kde budeme asistovat lidem s mentálním postižením, kteří potřebují zvýšenou ošetřovatelskou péči i péči zdravotníků. Základem je však poskytování sociální služby. Zároveň to bude domácnost, která tu bude pro klienty v závěrečném stadiu života,“ řekla Lenka Kohoutková, ředitelka domova.

Kromě domácnosti vzniknou v Domově Sulická i nové šatny, vzdělávací centrum a jiná zařízení. „Budeme zatím jediní v naší zemi a věřím, že budeme dobrým příkladem pro druhé, proto u nás vzniká i vzdělávací centrum,“ doplnila Kohoutková. Sociální péče v centru je založená na individualitě, plán celého dne se vytváří na míru konkrétním klientům.

Autor článku