Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Praze vznikne první centrum paliativní péče pro mentálně postižené

Zdroj fotografie: freepik.com

Vedení hlavního města chce Pražanům využívajícím sociální služby umožnit návrat do města. Příkladem je Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická, který se letos v září rozšíří i o „domácnost“ paliativní péče.

Centrum prochází přestavbou, na kterou Praha přispěla částkou přesahující 71 milionů korun. „Prostory jedné z budov rekonstruujeme, aby zde vznikla samostatná domácnost, kde budeme asistovat lidem s mentálním postižením, kteří potřebují zvýšenou ošetřovatelskou péči i péči zdravotníků. Základem je však poskytování sociální služby. Zároveň to bude domácnost, která tu bude pro klienty v závěrečném stadiu života,“ řekla Lenka Kohoutková, ředitelka domova.

Kromě domácnosti vzniknou v Domově Sulická i nové šatny, vzdělávací centrum a jiná zařízení. „Budeme zatím jediní v naší zemi a věřím, že budeme dobrým příkladem pro druhé, proto u nás vzniká i vzdělávací centrum,“ doplnila Kohoutková. Sociální péče v centru je založená na individualitě, plán celého dne se vytváří na míru konkrétním klientům.

Související články

Inspirace

Společné pečení vánočního cukroví pomůže potřebným

Inspirace

Handicapovaní a zdraví vyjezdili na Václaváku peníze pro charitu

Inspirace

V Česku odstartoval projekt sdílených komunitních lednic

Inspirace

Iniciativa Poezii žerem zpestřuje poezií léčbu bohnickým pacientům

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.