Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Praze vznikla nábytková banka. Zachrání nevyužité vybavení a pomůže lidem v nouzi

Nábytková banka poskytne základní vybavení domácnosti lidem v hmotné nouzi. Zdroj: Centrum sociálních služeb Praha

Nepoužívaný nábytek a spotřebiče už nemusí končit na skládce. Centrum sociálních služeb Praha ve středu otevřelo v hlavním městě první nábytkovou banku. Darované věci pracovníci rozdělují mezi lidi, kteří se ocitli v hmotné nouzi.

Otevřením nábytkové banky chce Praha zachránit funkční vybavení i pomoci lidem v nouzi. Zdroj: Centrum sociálních služeb Praha

„Chceme se jako město postarat o všechny potřebné Pražany, kteří se dostávají do těžkého dilematu, zda zaplatí první nájem, pořídí postýlku pro své děti, nebo koupí vařič, aby jim mohli uvařit jídlo,“ uvedla radní Prahy pro oblast sociální politiky Milena Johnová. Občané mohou do skladu v Praze-Libuši nepoužívaný nábytek a další základní vybavení domácnosti přivézt sami, nebo mohou využít svozových služeb banky.

Nábytek mohou lidé dovézt buď sami, nebo jej vyzvedne v jejich domácnostech svozová služba. Zdroj: Centrum sociálních služeb Praha

Nábytek mohou věnovat kromě jednotlivců i firmy. Do spolupráce se zapojil například řetězec IKEA, který bude bance dodávat nábytek mírně poškozený při manipulaci a dopravě. S drobnými vadami si pak poradí zaměstnanci truhlářské dílny, která je součástí nábytkové banky. Do budoucna chce Centrum sociálních služeb Praha nabídnout práci v dílně lidem s postižením i občanům, kteří nemohou sehnat zaměstnání.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu