Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Praze je bezpečně. Potvrzuje to umístění v dalším žebříčku

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Pocit bezpečí je pro lidstvo jedním ze zásadních kritérií. Vybíráme si podle toho místo k životu, ale i destinace vhodné k turistice a cestování. V případě větších měst může být někdy oříšek, abychom se v nich cítili opravdu dobře. Pomoci v orientaci, kde se o sebe a své věci nemusíme bát, může jeden z nejnovějších žebříčků. Podle něj je Praha 22. nejbezpečnějším městem v Evropě. Informoval o tom server Numbeo.

Matka měst, Praha, obdržela celosvětově 40. příčku v žebříčku nejbezpečnějších měst. Vyplývá to ze studie společnosti Numbeo, který se zaměřuje zejména na porovnávání životních nákladů na různých místech planety. Crime Index se v tomto případě zaměřuje primárně na města s nejvyšší mírou kriminality, ukazuje však i míru bezpečí. V evropském porovnání dopadla česká města dobře. Míra kriminalita je v Praze, která se umístila na 22. místě, 24,10 procenta, zatímco míra bezpečí 75,90 procenta. Na 27. příčce je Brno, které co do bezpečnosti získalo 73,92 procenta. 

Nejbezpečnějším evropským městem je španělské město San Sebastian, které získalo v rámci bezpečnosti 85,14 procenta, zatímco kriminalitu drží jen na hodnotě 14,86 procent. Co se týče světových konkurentů, zabodovalo Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech a hlavní město Kataru Dauhá. Zmiňovaný San Sebastian má celosvětově třetí příčku. Na dalších místech následují Tchaj-pej, kanadský Québec, Adžmán, Šardžá a Dubaj v Spojených arabských emirátech a první desítku uzavírají švýcarská města Curych a Bern.

Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z Numbeo a Novinky

Související články

Zaručeně zlepší den

Městské lázně Chomutov najdou nové využití. Bude z nich moderní vzdělávací centrum s knihovnou

Britský ostrov je ideální pro pozorování hvězd. Získal ocenění za skutečně tmavé nebe

Objevte krásy Japonska. Má o 7 000 ostrovů více, než se uvádělo

Česko má nový světový rekord, získal ho Vencl za ponor pod led do hloubky 52 metrů

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Jak funguje svět? Na co si v něm dát pozor? Co v životě hledat a před čím se naopak skrýt…