Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Praze je bezpečně. Potvrzuje to umístění v dalším žebříčku

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Pocit bezpečí je pro lidstvo jedním ze zásadních kritérií. Vybíráme si podle toho místo k životu, ale i destinace vhodné k turistice a cestování. V případě větších měst může být někdy oříšek, abychom se v nich cítili opravdu dobře. Pomoci v orientaci, kde se o sebe a své věci nemusíme bát, může jeden z nejnovějších žebříčků. Podle něj je Praha 22. nejbezpečnějším městem v Evropě. Informoval o tom server Numbeo.

Matka měst, Praha, obdržela celosvětově 40. příčku v žebříčku nejbezpečnějších měst. Vyplývá to ze studie společnosti Numbeo, který se zaměřuje zejména na porovnávání životních nákladů na různých místech planety. Crime Index se v tomto případě zaměřuje primárně na města s nejvyšší mírou kriminality, ukazuje však i míru bezpečí. V evropském porovnání dopadla česká města dobře. Míra kriminalita je v Praze, která se umístila na 22. místě, 24,10 procenta, zatímco míra bezpečí 75,90 procenta. Na 27. příčce je Brno, které co do bezpečnosti získalo 73,92 procenta. 

Nejbezpečnějším evropským městem je španělské město San Sebastian, které získalo v rámci bezpečnosti 85,14 procenta, zatímco kriminalitu drží jen na hodnotě 14,86 procent. Co se týče světových konkurentů, zabodovalo Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech a hlavní město Kataru Dauhá. Zmiňovaný San Sebastian má celosvětově třetí příčku. Na dalších místech následují Tchaj-pej, kanadský Québec, Adžmán, Šardžá a Dubaj v Spojených arabských emirátech a první desítku uzavírají švýcarská města Curych a Bern.

Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z Numbeo a Novinky

Související články

Zaručeně zlepší den

Čichací auto zvládá změřit množství emisí za jízdy. Jak to funguje?

Rekordní procento elektřiny v EU letos v létě pocházelo ze solární energie

Změna v krmení zvířat poskytne jídlo pro miliardu lidí

Budoucnost kávy – kompostovatelné kapsle obalené řasou

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Ukrývají se tajemství světa v tichu? Většinu času jsme obklopeni nejrůznějšími zvuky, na které jsme…