Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Praze je bezpečně. Potvrzuje to umístění v dalším žebříčku

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Pocit bezpečí je pro lidstvo jedním ze zásadních kritérií. Vybíráme si podle toho místo k životu, ale i destinace vhodné k turistice a cestování. V případě větších měst může být někdy oříšek, abychom se v nich cítili opravdu dobře. Pomoci v orientaci, kde se o sebe a své věci nemusíme bát, může jeden z nejnovějších žebříčků. Podle něj je Praha 22. nejbezpečnějším městem v Evropě. Informoval o tom server Numbeo.

Matka měst, Praha, obdržela celosvětově 40. příčku v žebříčku nejbezpečnějších měst. Vyplývá to ze studie společnosti Numbeo, který se zaměřuje zejména na porovnávání životních nákladů na různých místech planety. Crime Index se v tomto případě zaměřuje primárně na města s nejvyšší mírou kriminality, ukazuje však i míru bezpečí. V evropském porovnání dopadla česká města dobře. Míra kriminalita je v Praze, která se umístila na 22. místě, 24,10 procenta, zatímco míra bezpečí 75,90 procenta. Na 27. příčce je Brno, které co do bezpečnosti získalo 73,92 procenta. 

Nejbezpečnějším evropským městem je španělské město San Sebastian, které získalo v rámci bezpečnosti 85,14 procenta, zatímco kriminalitu drží jen na hodnotě 14,86 procent. Co se týče světových konkurentů, zabodovalo Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech a hlavní město Kataru Dauhá. Zmiňovaný San Sebastian má celosvětově třetí příčku. Na dalších místech následují Tchaj-pej, kanadský Québec, Adžmán, Šardžá a Dubaj v Spojených arabských emirátech a první desítku uzavírají švýcarská města Curych a Bern.

Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z Numbeo a Novinky

Související články

Zaručeně zlepší den

Jezte avokádo denně, může vám prodloužit život

Gorily se bijí do hrudi, aby předešly konfliktu. Nechtějí bojovat

I černé díry mohou mít škytavku, zjistili vědci

„Hovězí rýže“ z Jižní Koreje. Bude to jídlo budoucnosti?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Ukrývají se tajemství světa v tichu? Většinu času jsme obklopeni nejrůznějšími zvuky, na které jsme…