České hlavní město inspiruje mnohé umělce a láká k návštěvě cizince. Má své nenahraditelné kouzlo, díky kterému pravidelně obsazuje přední příčky nejrůznějších žebříčků. Nově zabodovalo v mezinárodním hodnocení magazínu Time Out. Informoval o tom server Novinky.
Praha získala hodnocení šesté nejlepší město planety a třetí nejkrásnější. „Jen málo hlavních měst vypadá tak dobře; není proto překvapení, že byla Praha zvolena v letošním žebříčku třetím nejkrásnějším městem světa,“ píše ve svém hodnocení magazín Time Out. „Ale nejde jen o hezkou tvářičku. Návštěvníci poznávají také zvyšující se kvalitu života, kterou ilustruje množství galerií a muzeí či kvalitních a cenově dostupných restaurací.“
Naprosto nejlepším městem na světě je Edinburgh, který podle magazínu rovněž patří k tomu nejkrásnějšímu, co planeta nabízí z hlediska architektury. Chicago je pro letošek zase tím nejzábavnějším místem s množstvím aktivit. Dobré umístění získala i města jako Medellín, Glasgow a Amsterdam.
Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová
Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.
Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…