Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na škopek do Prahy. Nenechte si ujít novinky z metropole

3 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

V hlavním městě Česka to zejména v létě žije. Turisté i místní si mohou vybrat z široké nabídky kulturního vyžití a sportovních aktivit. Momentálně doporučujeme vyrazit zejména do tamní zoologické zahrady, jelikož je tam k vidění nové mládě. Od příštího roku bude možné zavítat také do nového pivního centra. Informovala o tom Pražská drbna a server Expats.

Drobný hrabáč vykoukl na svět

Zoologická zahrada v Troji se rozrostla o nové mládě. Chovatelé přivítali na svět přírůstek hrabáče kapského. „Malého hrabáče jsme na svět přivítali v neděli 10. července v 9.12, porod proběhl rychle, mládě se od matky poprvé napilo v poledne a nyní se snaží pít v rozmezí jedné až dvou hodin. Jeho pohlaví zatím neznáme, odhalí jej teprve rozbory DNA z odebrané srsti,“ uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek.
Sedmnáctiletá matka Kvída je zkušenou pečovatelkou, neboť odchovala už tři mláďata, otcem všech je třináctiletý Draco. Před sedmi lety se jim narodil Kito, který teď žije v Dánsku. O rok později měli Nyotu, která se zabydlela v Olomouci. A do britské zoo umístili samičku Sawu narozenou v roce 2018. 

Mládě hrabáče kapského. Foto: Barbora Dobiášová, Zoo Praha

Interaktivní pivní centrum se otevře nedaleko Václavského náměstí

Máme pro vás tip, kam vyrazit od příštího roku na výlet! Vydejte se do pivního centra, které zahrnuje kromě restaurace a obchodu také pivnici. Pilsner Urquell: The Original Beer Experience návštěvníkům představí příběh piva Pilsner Urquell, což je jeden z největších výrobců piva v České republice. Centrum bude společným projektem mateřské společnosti Pilsner Urquell Asahi Europe & International a The Original Experience Company. Firma necílí pouze na turisty, ale také na Čechy, kteří si nyní díky novému centru ušetří výlet do Plzně. Vzniknou také nové pracovní místa pro asi 100 lidí, což je obzvlášť v dnešní době dobrá zpráva.

Kde se vyplatí studovat? Přece v Praze!

Milujeme žebříčky. Česko se v nich totiž pravidelně umísťuje na slušných pozicích. Praha nyní získala druhé místo ve statistice nejdostupnějších měst v Evropě. Předstihlo ji pouze portugalské Porto, naopak španělská metropole Madrid obsadila až třetí příčku.

Žebříček sestavil server StudentGoGlobal. Analyzoval 250 měst z celého světa. Praha obstála v mezinárodní konkurenci zejména díky dobré infrastruktuře, kulturnímu a sportovnímu vyžití, kvalitnímu vzdělání a také malebnosti města. Má své specifické kouzlo, které si podmaní každého, kdo ji navštíví.

Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací ze Zoo Praha, Pražská drbna, Expats.cz a Expats.cz


Související články

Zaručeně zlepší den

Česko je vlaková velmoc. Má nejhustší síť železnic v EU

Malý robot je na cestě k Mezinárodní vesmírné stanici, aby ukázal, že je možné operovat ve vesmíru

Zachraňuje životy týraných a zraněných koní i hospodářských zvířat. Tomáš Förchtgott se stal Laskavcem roku

Den koček potěší milovníky chlupáčů i bazárků a pomůže stovkám koček v 11 útulcích

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…