Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Olomouci začne obnova aleje, zasadit strom si mohou i zájemci z veřejnosti

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Už tento podzim budou moci místní i návštěvníci Olomouce zkrášlit toto moravské město a do tamní aleje vysadit strom. Společnost Výstaviště Flora Olomouc ve spolupráci s magistrátem totiž plánuje dokončit obnovu Rudolfovy aleje ve Smetanových sadech, kterou zpustošila nemoc stromů zvaná slizotoková nekróza.

Kvůli nemoci musely být asi dvě stovky jírovců na jaře vykáceny a tento podzim je tak nahradí vhodnější a odolnější lípy. „V současné době probíhá administrativní proces přípravy nové výsadby stromů v Rudolfově aleji. Pokud nám to klimatické podmínky dovolí, sázet by se mělo ještě do konce tohoto roku,“ vysvětlil ředitel Výstaviště Flora Olomouc Jiří Uhlíř. Pomoci s výsadbou celkem 108 nových stromů mohou také Olomoučané.

„Už nyní evidujeme více než tři desítky zájemců o novou výsadbu,“ upřesnil náměstek primátora Aleš Jakubec. Zájemci se mohou hlásit na telefon 585 726 219, případně využít e-mail info@flora-ol.cz. Všichni přihlášení dostanou včas konkrétní informace o tom, jak bude jejich pomoc probíhat.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie