Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V našich srdcích zůstanou navždy. E-památník pomáhá pozůstalým po obětech pandemie

Ilustrační foto: Freepik

Jak se vyrovnat se ztrátou nejbližších v této náročné době? Pomoci by mohl i nově vzniklý e-památník, který je určený obětem koronaviru. Přidat do něj on-line vzpomínku může z počítače nebo chytrého telefonu kdokoliv.

Památník obětí pandemie v elektronické podobě má dát příležitost virtuálně sdílet smutek i účast, empatii i stesk. Jeho posláním je připomenout osudy obětí a dát prostor pozůstalým. „Rozloučení, na jaká jsme byli při odchodech našich blízkých zvyklí, se v těchto měsících nemohou uskutečnit. Smutek potřebujeme sdílet, třeba i ve virtuální podobě,“ uvádí občanská iniciativa Sníh, která za projektem stojí. Spolek podporuje ochranu lidského zdraví před koronavirem prostřednictvím ověřených řešení.

Siluety symbolizují jednotlivé zemřelé. Foto: Iniciativa Sníh

Desítky tisíc obětí totiž nejsou jen údaj, každá žila svůj jedinečný příběh, který pandemie náhle ukončila. Nyní je na nás, abychom nesli jejich památku jako připomínku lidské křehkosti a zranitelnosti. Památník je rozdělen do jednotlivých dní. Za každou z obětí v něm lidé najdou siluetu postavy, ke které je možné vložit vzkaz, vzpomínku nebo konkrétní lidský příběh.

E-památník je dostupný na adrese pamatnikpandemie.cz.

Související články

Zaručeně zlepší den

Byla vytvořena dosud nejdetailnější mapa centra paměti mozku

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Seznamte se s osobními strážci mladých stromů. Netopýři na ně nedají dopustit

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Jak funguje svět? Na co si v něm dát pozor? Co v životě hledat a před čím se naopak skrýt…