2 minuty radosti Představte si obchod, ve kterém zaplatíte částku dle vlastního uvážení. Že je to utopická představa? V australském Melbourne dokazují, že i taková může být realita. Svým konceptem navíc bojují proti plýtvání.
The Inconvenience Store vypadá na první pohled jako jiné obchody, liší se ale v mnohém. Vedle absence cenovek i ve způsobu získávání zboží. To mohou lidé obchodu darovat, sami dobrovolníci pak různými cestami získávají potraviny, které by jinak skončily v koši. Zákazníci za ně pak mohou zaplatit, kolik sami uznají za vhodné a možné. Pokud nemohou přispět finančně, mají možnost v obchodě pomoct jako dobrovolníci. Získané peníze pomáhají pokrýt náklady na pronájem prostor či transport zboží.
Projekt je rozhodně víc než jen líbivou myšlenkou. Díky cestě, kterou se zboží do obchodu dostává, zachraňuje spoustu použitelných potravin a bojuje tak s plýtváním. Zároveň pomáhá lidem ve finanční nouzi, pro které je zboží v takovém typu obchodu pochopitelně dostupnější.
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…




Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti
Po delší odmlce se vracíme s oblíbenou rubrikou Pozitivní kniha. Tentokrát vám přinášíme tip na…