Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V jižních Čechách uspořádali virtuální cyklozávod. Závodilo se i na rotopedu

Zdroj fotografií:

Sportem ku zdraví i v době karantény. Tímto heslem se řídí na území Jihočeského kraje, kde se poprvé uskutečnil virtuální cyklozávod. Soutěž se konala v polovině dubna, přičemž její forma byla poměrně neobvyklá. Zapojit se do klání bylo možné na dálku doma na rotopedech nebo venku na jízdních kolech.

Cílem soutěže bylo ujet co největší vzdálenost za 30 minut na rotopedu, nebo za 60 minut venku na kole. Do domácí disciplíny se zapojilo celkem devět soutěžících, provětrat jízdní kola ven se vydalo 44 účastníků. Všichni měli během závodění aktivovanou mobilní aplikaci, sport testery nebo chytré hodinky, které zaznamenávaly jejich jízdu. Záznam v podobě fotografie pak zaslali pořadatelům závodu, kteří doručené údaje následně vyhodnotili. Na první tři soutěžící v každé kategorii čekají drobné ceny, které výherci obdrží na slavnostním vyhlášení po ukončení nouzových opatření.

Soutěž pořádal Odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Jihočeského kraje ve spolupráci s krajským pracovištěm BESIP. Klání nahradilo zrušenou Dopravní soutěž mladých cyklistů. Virtuálního cyklozávodu se mohl zúčastnit kdokoliv mezi 10 a 59 lety s pobytem v jižních Čechách.

Související články

Inspirace

Síť půjčoven elektrokol se v Jihočeském kraji rozrůstá

Společnost

Cyklisté bojují s koronavirem po svém. Pořádají virtuální závody

Byznys

Každá podpora se počítá! V nelehké době pomohou i smysluplné nákupy

Inspirace

Novou aplikaci Na kole Prahou si Pražané oblíbili

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.