1 minuta radosti Zelená je tráva… a díky skvělému japonskému nápadu klidně i noviny. Přední japonský deník The Mainichi Shimbunsha vydal speciální noviny namísto těch klasických, a to s doporučením je po dočtení zasadit.
I když tato informace může znít překvapivě, papír, který lze zasadit, není žádná novinka. V podobě novin byl ale využit poprvé. Skládá se z recyklovaného papíru, vody a drobných semínek, která po zasazení vyklíčí.
Speciální vydání deníku se dostalo k 4,6 milionům lidí, kteří měli možnost proměnit ho v zelený záhonek. Noviny byly také využity ve školách jako netradiční učební pomůcka.
Zdroj: lifegate.com
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…




Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti
Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…