Zatímco v evropských městech se hitem posledních let stávají kočičí kavárny, ve kterých se lidé mohou při dobré kávě pomazlit s kočkami, v Japonsku se jedná o kavárny soví.
V tokijské čtvrti Akihabara se nachází klidný podnik asi s pětadvaceti sovami uvnitř. Jedná se o soví kavárnu Akiba Fukuró, jež láká hosty na asi 37 metrů čtverečních se sovami sedícími na bidýlkách podél pokoje.
Soví kavárnu v japonském Tokiu vymyslel zvířecí nadšenec Jasu Šusaku jako alternativu k již proslulým kočičím kavárnám. Ty postupně v Japonsku nahradily kavárny králičí a dokonce i hadí. Soví kavárna je speciální v tom, že lidé se dostanou do blízkého kontaktu se živočichy, se kterými se jen tak běžně nesetkají. Hosté za vstup do soví kavárny zaplatí asi tři sta korun a na hodinu dostanou místo u stolu se sovou. Tu mohou nejen obdivovat očima z minimální vzdálenosti, ale také si ji mohou pohladit. Návštěvníci mohou v případě zájmu využít i možnosti focení.
Sovy majitelovi kavárny dodává jeho známý, a vybírá jen ty, které jsou od narození na člověka zvyklé. Sovy, které koupí, si pak sám pojmenovává dle svých nápadů. „Jde o pocity. Člověk sovy vlastně nezná, když je vidí jen na obrázku nebo o nich čte. Ale tváří v tvář vás napadne: ty by ses měla jmenovat Okura, například,“ vysvětlil Šusaku pro CNN. V japonské kavárně tak čeká na návštěvníky asi 25 sov se jmény jako Gorila, Sladká brambora, Sněhulák či Charles Xavier.
Zdroj: ČTK/CNN
Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.