Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Japonsku hledají lidé klid a relaxaci v sovích kavárnách

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Zatímco v evropských městech se hitem posledních let stávají kočičí kavárny, ve kterých se lidé mohou při dobré kávě pomazlit s kočkami, v Japonsku se jedná o kavárny soví.

V tokijské čtvrti Akihabara se nachází klidný podnik asi s pětadvaceti sovami uvnitř. Jedná se o soví kavárnu Akiba Fukuró, jež láká hosty na asi 37 metrů čtverečních se sovami sedícími na bidýlkách podél pokoje.

Soví kavárnu v japonském Tokiu vymyslel zvířecí nadšenec Jasu Šusaku jako alternativu k již proslulým kočičím kavárnám. Ty postupně v Japonsku nahradily kavárny králičí a dokonce i hadí. Soví kavárna je speciální v tom, že lidé se dostanou do blízkého kontaktu se živočichy, se kterými se jen tak běžně nesetkají. Hosté za vstup do soví kavárny zaplatí asi tři sta korun a na hodinu dostanou místo u stolu se sovou. Tu mohou nejen obdivovat očima z minimální vzdálenosti, ale také si ji mohou pohladit. Návštěvníci mohou v případě zájmu využít i možnosti focení.

Sovy majitelovi kavárny dodává jeho známý, a vybírá jen ty, které jsou od narození na člověka zvyklé. Sovy, které koupí, si pak sám pojmenovává dle svých nápadů. „Jde o pocity. Člověk sovy vlastně nezná, když je vidí jen na obrázku nebo o nich čte. Ale tváří v tvář vás napadne: ty by ses měla jmenovat Okura, například,“ vysvětlil Šusaku pro CNN. V japonské kavárně tak čeká na návštěvníky asi 25 sov se jmény jako Gorila, Sladká brambora, Sněhulák či Charles Xavier.

Zdroj: ČTK/CNN

Související články

Byznys

Káva mezi zvířaty. V Hongkongu funguje králičí kavárna

Byznys

V Japonsku otevřeli speciální kavárnu. Zapojuje handicapované do běžného života

Inspirace

Tokijské gejši je 91 a do důchodu se nechystá

Společnost

Inspirujme se! Fyzicky nejzdatnější jsou Japonci nad 65 let

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.