Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Dobrovízi ve Středočeském kraji se začalo se stavbou skladu pro Amazon.

V červenci se v Dobrovízi ve Středočeském kraji začalo se stavbou skladu pro internetový obchod Amazon. V současné době probíhají jednání i o dalším.

V Dobrovízi u Prahy se oficiálně začalo se stavbou skladu pro internetový obchod Amazon. Celá budova by měla být hotova do konce července příštího roku. Amazon by navíc mohl do kraje přivést další investory, na čemž se shodli politici a zástupci internetové firmy.

Celá hala bude rozmístěná na ploše 95 tisíc metrů čtverečních a práci zde najde přibližně 2000 stálých zaměstnanců. V dalších třech letech od otevření distribučního centra by zde mělo vzniknout ještě dalších asi 3000 sezónních pracovních míst.

Vláda nyní nadále jedná se zástupci Amazonu ohledně stavby druhého distribučního centra, které mělo stát v Brně, avšak kvůli průtahům ohledně územního plánu developer od záměru stavby ustoupil. Toto rozhodnutí developer sdělil i novinářům při samotném zahájení stavebních prací v Dobrovízi, kde se začalo stavět už v červenci.

Samotný Amazon v Dobrovízi by také měl dle ministra zvýšit konkurenceschopnost Středočeského kraje. „Věřím, že Amazon inspiruje další významné investory,“ dodal Mládek.

„Tento projekt ukáže rostoucí význam České republiky ve střední Evropě i ve světě,“ řekl šéf Amazonu pro oblast Evropy Tim Collins.

„Věřím tomu, že agenturní pracovníci budou v Amazonu pracovat jen v nezbytně nutném počtu a většinu pracujících budou tvořit stálí zaměstnanci z našeho regionu,“ přispěl také hejtman Středočeského kraje Miloš Petera.

V příštím týdnu pak hejtman absolvuje s prezidentem Zemanem cestu do Číny, kde se bude snažit o získání dalších investorů pro region. Ti už nyní přislíbili rozšíření továrny na televize v Nymburce. Kraj má však také vytipované průmyslové zóny i nevyužitá území, jež nabídne investorům, aby je oživili.

Distribuční centrum v Dobrovízi má být jedním z klíčových bodů evropské sítě tohoto internetového gigantu. Budova bude největší průmyslovou nemovitostí určenou k pronájmu v České republice. Už v minulém roce zde společnost Amazon otevřela své centrum vráceného zboží.
Developer poté v červnu podepsal smlouvy o spolupráci se samotnou obcí i místním občanským sdružením. Obyvatelé proto dostanou různé benefity, jako jsou protihlukové stěny, bezpečnější silnice, ale i půl milionu korun ročně pro děti a seniory.

Smlouva obsahuje mimo jiné i závazek na vybudování obchvatu nejpozději do konce roku 2015, modernizaci obecní čistírny odpadních vod a každoroční příspěvek obci ve výši jednoho milionu korun. Celkové investice činí 100 milionů korun.

Společnost Amazon funguje od roku 1994, kdy ji založil Jeff Bezos. V roce 1995 pak zahájila svou činnost i na internetu a nyní zaměstnává celosvětově na 97 tisíc lidí.

Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/v-dobrovizi-u-prahy-se-zacal-stavet-sklad-pro-amazon/r~a735d1f63a6711e480800025900fea04/

Související články

Byznys

Už žádné fronty v obchodech? Amazon vynalezl speciální nákupní košík

Byznys

Amazon nově doručí zboží i do prázdného domu. Zatím pouze v USA

Inspirace

Novinka Amazonu umožní firmám darovat neprodané zboží charitě

Byznys

České firmy dobývají Spojené státy americké

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Česká firma přišla s revoluční metodou zpracování odpadu

Jak zabránit suchu v krajině? Podívejte se, jak originálně problém vyřešili na Šumavě

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.