Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V desítkách kaváren půjde zítra zaplatit za kávu básní

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: meinlcoffee.com

Dát si jednu s sebou při cestě do práce, posedět nad ní společně s kamarádkami nebo ji usrkávat při čtení oblíbené knížky. Způsobů, jak si vychutnat svou kávu, je nespočet. Zítra to bude možné i zdarma.

Světový den poezie připadá každoročně na 21. března. Jeho záměrem je zlepšit vnímání, podpořit malá vydavatelství či jazykovou různorodost. O to usiluje i akce, která se právě na v tento den každoročně koná po celém světě. Zapojené kavárny umožňují svým hostům zaplatit za kávu básní. Podmínka je jediná – báseň musí být autorská.

Do akce se celkem zapojí více než tisíc kaváren. V Česku jich bude několik desítek, a to především ve velkých městech. Zážitek má zákazníky inspirovat a výměnou za kávu, případně čaj, v nich alespoň na okamžik probudit umělce.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.