Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Česku se rodí nová generace sportovců. Zájem o pohyb podnítily letní olympijské hry

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Úsloví „Co Čech, to sportovec“ by se mohlo v budoucnu naplnit. Úspěchy českých reprezentantů na letních olympijských hrách v Tokiu podle tuzemských webových portálů zvyšily zájem našinců o pohybové aktivity. Vzrostlo třeba vyhledávání střeleckých balíčků nebo poptávka po trávení volného času na lezeckých stěnách.

Počet vyhledávání střeleckých balíčků po zlaté a stříbrné medaili Jiřího Liptáka a Davida Kosteleckého ve sportovní střelbě vzrostla podle ředitele portálu Slevomat Ladislava Veselého o třetinu. Rovněž vyhledávač ubytování a zážitků Explorio.cz sleduje v souvislosti s nedávnými olympijskými hrami nárůst vyhledávání téměř všech pohybových aktivit. Podle šéfa portálu Františka Peterky je zájem především o funparky, jump arény nebo adrenalinová centra. Je velice zajímavé sledovat, jak se rodiny s dětmi nechávají strhnout konkrétními olympijskými příběhy. Například lanová centra, lezecké stěny, ale také ferraty ve vyhledávání za poslední dny skokově posílily díky českým nadějím na zlatou medaili právě v této disciplíně,“ uvedl Peterka.

Mezi mladými lidmi skokově narostl zájem o lezecké aktivity. Ilustrační foto: Pixabay

Olympiáda v Tokiu, kterou organizátoři kvůli pandemii koronaviru přeložili z loňska na letošní rok, skončila v neděli. Na stupně vítězů se kromě zmíněných sportovních střelců dostaly také české tenistky. Medaile dále vybojovali vodní slalomáři, reprezentanti v rychlostní kanoistice, judista Lukáš Krpálek či šermíř Alexander Choupenitch.

Zdroj: České noviny

Související články

Zaručeně zlepší den

Příčiny vážných dopravních nehod odhalí speciální aplikace

Bez trestu, z. s. pořádá v Praze již třetí pochod proti bagatelizaci domácího a sexualizovaného násilí

Káva je eko. Z recyklovaných kapslí od kávy Nespresso vyrobili hodinky

Vědci získali DNA starověké ženy z 20 000 let starého přívěsku

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…