Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Česku se rodí nová generace sportovců. Zájem o pohyb podnítily letní olympijské hry

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Úsloví „Co Čech, to sportovec“ by se mohlo v budoucnu naplnit. Úspěchy českých reprezentantů na letních olympijských hrách v Tokiu podle tuzemských webových portálů zvyšily zájem našinců o pohybové aktivity. Vzrostlo třeba vyhledávání střeleckých balíčků nebo poptávka po trávení volného času na lezeckých stěnách.

Počet vyhledávání střeleckých balíčků po zlaté a stříbrné medaili Jiřího Liptáka a Davida Kosteleckého ve sportovní střelbě vzrostla podle ředitele portálu Slevomat Ladislava Veselého o třetinu. Rovněž vyhledávač ubytování a zážitků Explorio.cz sleduje v souvislosti s nedávnými olympijskými hrami nárůst vyhledávání téměř všech pohybových aktivit. Podle šéfa portálu Františka Peterky je zájem především o funparky, jump arény nebo adrenalinová centra. Je velice zajímavé sledovat, jak se rodiny s dětmi nechávají strhnout konkrétními olympijskými příběhy. Například lanová centra, lezecké stěny, ale také ferraty ve vyhledávání za poslední dny skokově posílily díky českým nadějím na zlatou medaili právě v této disciplíně,“ uvedl Peterka.

Mezi mladými lidmi skokově narostl zájem o lezecké aktivity. Ilustrační foto: Pixabay

Olympiáda v Tokiu, kterou organizátoři kvůli pandemii koronaviru přeložili z loňska na letošní rok, skončila v neděli. Na stupně vítězů se kromě zmíněných sportovních střelců dostaly také české tenistky. Medaile dále vybojovali vodní slalomáři, reprezentanti v rychlostní kanoistice, judista Lukáš Krpálek či šermíř Alexander Choupenitch.

Zdroj: České noviny

Související články

Zaručeně zlepší den

Česko dbá na prevenci. Tento týden se můžete zdarma otestovat na vážné nemoci

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Byla vytvořena dosud nejdetailnější mapa centra paměti mozku

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…