Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V centru Liberce vyroste náměstí z vánočních stromků

1 minuta radosti
Autor fotografie: Kristýna Motlová

Po Vánocích se často ani nenadějeme a už nastává čas Tří králů, který je pro mnohé zároveň signálem k odstrojení a vyhození vánočního stromečku. Lze ale zvolit i jinou cestu. V Liberci například můžete stromek odnést na určený plácek, kde bude s dalšími svého druhu dělat ještě pár týdnů parádu.

Iniciátorem liberecké akce je místní bar Stereo, který vyzývá k vytvoření dočasného lesoparku v centru města. Zájemci mohou svůj stromek přinést do okolí baru kdykoliv až do konce ledna a na vybrané místo ho zapíchnout.

Takováto myšlenka není novinkou. Loni vyrostl obdobný les na olomouckém náměstí, v předchozích letech taky třeba v Praze, Berlíně či Bristolu. Záměrem iniciativ je dopřát stromkům delší než dva týdny trvající život, a zároveň oživit veřejná prostranství. Nápad také může vést k zamyšlení nad vánočním konzumem.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…