Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V brněnské knihovně poradí s výběrem knih osobní knihovnice

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Velké knihovny nabízí sice široké spektrum titulů a dalších aktivit, mají ale i své nevýhody. Vysoké číslo zaregistrovaných čtenářů totiž knihovnám znemožňuje věnovat se každému z nich jednotlivě. To chce změnit nová služba nazvaná Osobní knihovnice, která právě startuje v brněnské Knihovně Jiřího Mahena.

„Neustále chceme zlepšovat a rozšiřovat škálu poskytovaných služeb. K této nás vedly zkušenosti, že ne vždy je v ústřední knihovně čas se individuálně a hlavně delší časový úsek věnovat jednomu čtenáři,“ vysvětluje mluvčí Knihovny Jiřího Mahena Jana Kuncová. Cílem nově nabízené služby tak je nabídnout čtenářům větší komfort.

Právě v těchto dnech fungování osobní knihovnice v brněnské knihovně startuje. Čtenáři ji budou moct využívat každých čtrnáct dní – vždy druhý a čtvrtý čtvrtek v měsíci. Knihovnice bude k dispozici vždy hodinu dopoledne a hodinu odpoledne. Podle knihovny bude o její služby ze strany čtenářů zájem.

Osobní knihovnice bude čtenářům pomáhat především s výběrem knih. Doporučí zajímavé novinky, poradí dobré tituly určitého žánru či upozorní na další tituly čtenářova oblíbeného autora. „Každá knihovnice má přehled o knihách, pracuje s nimi denně, povolání a přirozená zvídavost ji nutí seznamovat se i s žánry, které nejsou její srdeční záležitostí, takže knihovnice ví, co se čte a o co je zájem, a ví, kde potřebné informace získat,“ uvádí Kuncová.

Doporučením knihy ale práce osobní knihovnice končit nemusí. Může také vyhledávat alternativní podoby nedostupné knihy, jako jsou třeba e-knihy či audioknihy, nebo nabídnout vypůjčení některé z deskových her. „Knihovnice především nabízí čtenářům možnost strávit příjemnou chvilku s člověkem, který mu může poradit, i si poslechnout, co ho nejvíce zajímá,“ uzavírá Kuncová.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…