V Brně začala potravinová sbírka. Pomůže potřebným

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club
Jihomoravský kraj 2 minuty radosti

Od začátku ledna mohou lidé z Brna a širokého okolí přispět trvanlivými potravinami, které pomohou lidem bez přístřeší a v nouzi.

Jídlo mohou zájemci nosit do jedné z budov Krajského úřadu Jihomoravského kraje, a to na Cejl nebo na Žerotínovo náměstí. Organizátoři sbírky by rádi navázali na předchozí ročník, ve kterém se vybralo 1060 kilogramů trvanlivých potravin.

Cílem Potravinové banky je získat přebytky potravinářského průmyslu, nevyužité jídlo od potravinových řetězců i jednotlivých občanů a předat jej organizacím pracujícím s chudými rodinami a jednotlivci v obtížné životní situaci. „Jihomoravané se mohou zapojit do druhého ročníku Potravinové sbírky. Trvanlivé potraviny můžete nosit do budovy kraje na Žerotínově náměstí do kanceláře 43 a do budovy na Cejlu do kanceláře 214,“ povzbudil k akci hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Posláním humanitárního spolku Potravinová banka pro Brno a Jihomoravský kraj je podpora lidí žijících pod hranicí chudoby a boj proti plýtvání potravinami. Krajský úřad Jihomoravského kraje pořádá sbírku, jež je zaměřena hlavně na čaj, kávu, sirup, cukr, piškoty, instantní polévky, luštěniny, rýži, těstoviny, konzervy a olej, až do 18. ledna letošního roku. Do sbírky lze přispět i finanční částkou, za kterou budou nakoupeny potřebné potraviny.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Online zábava během karantény: divadelní představení i lekce jógy

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Česká pošta přepravuje zásilky s rouškami zadarmo

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec