V Brně vzniká letní kino zaměřené výhradně na dokumentární tvorbu

Zdroj fotografií: luzanky.cz; Dollarphotoclub

Nadšenci do dokumentů by měli letošní léto a podzim navštívit brněnské Lužánky. Místní letní kino Palouk stříbrného plátna chce následující měsíce pečovat o komunitu diváků a příznivců dokumentárního filmu a dostávat autorský dokumentární film do povědomí širší veřejnosti formou projekcí dokumentárních snímků.

kdojsmeOrganizátoři si vybrali lužánecký park například kvůli tomu, že nabízí téměř neomezenou kapacitu diváků a  nepředstavuje problém v otázce rušení nočního klidu. Aktuálně kino promítá v brněnském parku dvakrát až třikrát týdně a to od devíti či od půl desáté večer, přičemž vstupné na filmy je dobrovolné. Více informací o nabídce promítaných filmů naleznete zde.

Letošní ročník letního kina spojuje 7 evropských zemí – Českou republiku, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Chorvatsko, Polsko a Norsko a vzniklo za podpory projektu KineDok. Cílem projektu je vytvoření rozsáhlé a trvalé distribuční sítě pro dokumentární filmy, rozšíření divácké základny i zvýšení zájmu o autorský dokumentární film.

Autor článku

Barbora Jahodová