V Brně se otevřelo středisko pro předcházení vzniku odpadů

Zdroj fotografie: brno.cz

Známe to snad všichni. Doma nám přebývají věci, které už nepotřebujeme, ale stále jsou v zachovalém stavu. Co s nimi? Jednoduše vyhodit, nebo se jim složitě snažit najít nového majitele? V Brně občanům v podobné situaci nově pomůže informační centrum zaměřené právě na tuto problematiku.

Infocentrum sídlící v centru města poradí lidem, jak naložit s přebytečným nábytkem i drobnostmi z domácnosti. Stoly, židle, komody, postele, skříně, police, stejně jako nádobí, hračky, dekorace nebo knihy lze odevzdat v jednom ze sběrných středisek. Odtud je zboží pak nabízeno potřebným k vybavení sociálních bytů. Nepotřebným věcem se tak nachází smysluplné využití.

Projekt Re-use funguje v Brně od roku 2016. Vedle informačního střediska je jeho součástí šest sběrných míst. Jedno další je zaměřeno na retro předměty vyrobené před rokem 1989, které dále distribuuje třeba do kulturních institucí. Do budoucna se v rámci projektu uvažuje nad otevřením tzv. re-shopu, kam by lidé mohli věci nejen nosit, ale také si je kupovat.

Autor článku

Kristýna Motlová