Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Brně se otevřelo středisko pro předcházení vzniku odpadů

Zdroj fotografie: brno.cz

Známe to snad všichni. Doma nám přebývají věci, které už nepotřebujeme, ale stále jsou v zachovalém stavu. Co s nimi? Jednoduše vyhodit, nebo se jim složitě snažit najít nového majitele? V Brně občanům v podobné situaci nově pomůže informační centrum zaměřené právě na tuto problematiku.

Infocentrum sídlící v centru města poradí lidem, jak naložit s přebytečným nábytkem i drobnostmi z domácnosti. Stoly, židle, komody, postele, skříně, police, stejně jako nádobí, hračky, dekorace nebo knihy lze odevzdat v jednom ze sběrných středisek. Odtud je zboží pak nabízeno potřebným k vybavení sociálních bytů. Nepotřebným věcem se tak nachází smysluplné využití.

Projekt Re-use funguje v Brně od roku 2016. Vedle informačního střediska je jeho součástí šest sběrných míst. Jedno další je zaměřeno na retro předměty vyrobené před rokem 1989, které dále distribuuje třeba do kulturních institucí. Do budoucna se v rámci projektu uvažuje nad otevřením tzv. re-shopu, kam by lidé mohli věci nejen nosit, ale také si je kupovat.

Související články

Zaručeně zlepší den

Máte strach ze smrti? Vědci odhalili, jak mu čelit s větším klidem

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

V Česku se daří snižovat plýtvání jídlem. IKEA ušetřila 240 tisíc porcí

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Coco Chanel, Eliška Junková, Marie Currie nebo Anne Franková. Co mají tyto ženy společného?…