V Brně se otevírá kosmický inkubátor

Zdroj fotografie: Pexels

Rok 2018 je významným milníkem pro brněnské podniky, které se zabývají kosmickými technologiemi. Agentura CzechInvest otevřela pobočku kosmického inkubátoru v Brně. Ten během tří let finančně podpoří až devět start-upů, které pracují s kosmickými technologiemi a hledají pro ně využití v běžném životě.

„Už krátce po zahájení provozu pražského kosmického inkubátoru jsme věděli, že potenciál rozvíjet kosmické technologie směrem k praktickému využití v běžném životě mají firmy po celé České republice, nejen v Praze. Projekty, s kterými české firmy přicházely do ESA BIC Prague, nám pomohly přesvědčit ESA, že otevření další pobočky je jednoznačně krok správným směrem,“ uvedla Tereza Kubicová, ředitelka Odboru interních projektů a podpory malých a středních podniků agentury CzechInvest.

Podle ředitele Odboru kosmických aktivit z Ministerstva dopravy Václava Kobery tím bude v České republice podpořen rozvoj podnikatelského prostředí v oblasti kosmických technologií a družicových aplikací, díky čemuž se využije potenciál, které má toto odvětví pro rozvoj hospodářství České republiky.

První start-upy mohou do brněnského kosmického inkubátoru vstoupit již letos v červnu. Získají podporu až ve výši 50 000 eur, zázemí v Jihomoravském inovačním centru, konzultační a poradenské služby v technologické i podnikatelské oblasti a marketingové podpory či pomoci s vyhledáváním partnerů a potenciálních investorů.

Zdroj: jic.cz

Autor článku

Zuzana Tomášková