Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Brně se otevírá kosmický inkubátor

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Rok 2018 je významným milníkem pro brněnské podniky, které se zabývají kosmickými technologiemi. Agentura CzechInvest otevřela pobočku kosmického inkubátoru v Brně. Ten během tří let finančně podpoří až devět start-upů, které pracují s kosmickými technologiemi a hledají pro ně využití v běžném životě.

„Už krátce po zahájení provozu pražského kosmického inkubátoru jsme věděli, že potenciál rozvíjet kosmické technologie směrem k praktickému využití v běžném životě mají firmy po celé České republice, nejen v Praze. Projekty, s kterými české firmy přicházely do ESA BIC Prague, nám pomohly přesvědčit ESA, že otevření další pobočky je jednoznačně krok správným směrem,“ uvedla Tereza Kubicová, ředitelka Odboru interních projektů a podpory malých a středních podniků agentury CzechInvest.

Podle ředitele Odboru kosmických aktivit z Ministerstva dopravy Václava Kobery tím bude v České republice podpořen rozvoj podnikatelského prostředí v oblasti kosmických technologií a družicových aplikací, díky čemuž se využije potenciál, které má toto odvětví pro rozvoj hospodářství České republiky.

První start-upy mohou do brněnského kosmického inkubátoru vstoupit již letos v červnu. Získají podporu až ve výši 50 000 eur, zázemí v Jihomoravském inovačním centru, konzultační a poradenské služby v technologické i podnikatelské oblasti a marketingové podpory či pomoci s vyhledáváním partnerů a potenciálních investorů.

Zdroj: jic.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.