Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Brně se otevírá kosmický inkubátor

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Rok 2018 je významným milníkem pro brněnské podniky, které se zabývají kosmickými technologiemi. Agentura CzechInvest otevřela pobočku kosmického inkubátoru v Brně. Ten během tří let finančně podpoří až devět start-upů, které pracují s kosmickými technologiemi a hledají pro ně využití v běžném životě.

„Už krátce po zahájení provozu pražského kosmického inkubátoru jsme věděli, že potenciál rozvíjet kosmické technologie směrem k praktickému využití v běžném životě mají firmy po celé České republice, nejen v Praze. Projekty, s kterými české firmy přicházely do ESA BIC Prague, nám pomohly přesvědčit ESA, že otevření další pobočky je jednoznačně krok správným směrem,“ uvedla Tereza Kubicová, ředitelka Odboru interních projektů a podpory malých a středních podniků agentury CzechInvest.

Podle ředitele Odboru kosmických aktivit z Ministerstva dopravy Václava Kobery tím bude v České republice podpořen rozvoj podnikatelského prostředí v oblasti kosmických technologií a družicových aplikací, díky čemuž se využije potenciál, které má toto odvětví pro rozvoj hospodářství České republiky.

První start-upy mohou do brněnského kosmického inkubátoru vstoupit již letos v červnu. Získají podporu až ve výši 50 000 eur, zázemí v Jihomoravském inovačním centru, konzultační a poradenské služby v technologické i podnikatelské oblasti a marketingové podpory či pomoci s vyhledáváním partnerů a potenciálních investorů.

Zdroj: jic.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Zvířata v deštných pralesech se chovají jako lidé. Mají denní rutinu

Stromy jsou velcí pomocníci. Zeleň v New Yorku pohlcuje obrovské množství oxidu uhličitého

Ostravští lékaři objevili způsob, jak pomoci s bojem proti rakovině kostní dřeně

Darujte stolici. Centrální banka vznikne v Česku

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …