Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Už žádný plast. Billa zavádí znovupoužitelné ekologické sáčky

Zdroj fotografie: Billa

Zdá se, že znovupoužitelné sáčky v českých obchodech přestávají být výjimkou. Mezi obchodní řetězce používající ekologické sáčky se nyní řadí nově i BILLA. Cílem zavedení novinky je snížit množství spotřebovaných jednorázových mikrotenových pytlíků a minimalizovat dopady plastů na životní prostředí.

Plastových sáčků se na prodejnách řetězce BILLA spotřebuje ročně asi 200 milionů. Nově proto společnost nabízí opakovaně použitelné sáčky na odnos potravin, převážně čerstvého ovoce, zeleniny a pečiva. Takzvané resáčky jsou z 80 procent vyrobené z recyklovaného plastu. 

Zdroj fotografie: Billa

Věříme, že si resáčky zákazníci oblíbí, a pomohou nám tím omezit používání sáčků mikrotenových. Ty se bohužel velmi zřídka recyklují a následně i druhotně zpracovávají, takže dochází ke vzniku zbytného jednorázového plastového odpadu. Navíc, v prodyšných resáčcích zůstávají potraviny déle čerstvé, než v mikrotenu,“ uvedla Dana Bratánková, manažerka komunikace společnosti BILLA. V příštím roce firma plánuje nabídnout i velké pevné tašky z LDPE folie, které budou rovněž vyrobené z 80 procent z recyklovaných plastů.

Zdroj fotografie: Billa

Resáčky zákazníci naleznou v sekci ovoce a zeleniny. Za cenu 29,90 korun si zákazníci pořídí sadu dvou sáčků stejné velikosti, přičemž nosnost sáčku je dvě kila. Doporučení pro zákazníky je vážit ovoce a zeleninu bez sáčku a potraviny do něj vložit až po zvážení. Sáčky jsou pratelné na 30 stupňů a pokud doslouží, lze je vhodit jakožto polyester do kontejnerů na textil, a dát jim tak šanci na další využití. Při běžném užívání je jejich životnost několik let.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.