Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Už jste si dnes připili na zdraví? Oslavte Světový den vody plnými doušky

Ilustrační foto: Pexels

Život bez vody jednoduše neexistuje. Voda je nezbytnou součástí našich domácností, kultury, ekonomiky i životního prostředí. Její dostatek však není samozřejmostí. A právě proto dnes oslavujeme Světový den vody, který má připomenout nevyčíslitelnou hodnotu této vzácné tekutiny.

Voda má celou řadu blahodárných účinků na naše tělo. Zajišťuje správnou funkci střev a trávicí soustavy, transport živin do buněk a tkání, regulaci tělesné teploty, odvádění škodlivin a v neposlední řadě rovnováhu krevního tlaku. Odborníci doporučují vypít 1,5 až 3 litry čisté vody denně. Konkrétní množství se však liší v závislosti na váze, věku, či dokonce ročním období.

Vyspělé civilizace považují vodu za samozřejmou součást svých životů. Zdaleka ne každý však disponuje takovým luxusem. Na světě žije zhruba 2,2 milionů lidí bez přístupu k pitné vodě. Vodní zdroje jsou navíc vážně ohroženy rostoucí populací i zvyšujícími se nároky zemědělství a průmyslu. Světový den vody proto šíří povědomí o nejisté budoucnosti této životadárné tekutiny a vybízí k udržitelnému chování.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nejchytřejším psím plemenem je belgický ovčák malinois

Sčitatelé letos na krmítkách viděli více než půl milionu ptáků

Proč pravěcí lidé kreslili zvířata? Odpověď našel amatérský archeolog

Americká agentura vybuduje digitální dvojče zemské atmosféry s umělou inteligencí

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…