Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Umělá inteligence vládne Česku. Jsme lídři v rámci Evropské unie

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Slovo robot vymyslel Karel Čapek. Vzniklo v Česku, ale ujalo se celosvětově. Možná to už tehdy ledacos napovídalo. Ukázalo se totiž, že v zavádění umělé inteligence je naše republika na první příčce v rámci celé Evropské unie.

Výzkum European enterprise survey on the use of technologies based on artificial intelligence, který nechává sestavit Evropská komise, prokázal, že české firmy využívají technologie umělé inteligence nejvíce ze všech zemí EU. Ukázalo se, že dvě nebo více chytrých technologií používá 40 procent českých společností. Lídrem jsou přitom startupy, které jsou použití umělé inteligence nejvíce nakloněny. Za Českem v žebříčku následuje Rakousko, Řecko a Litva. Průzkum byl vskutku rozsáhlý. Mapoval zavádění digitalizace a prvků umělé inteligence ve více než devíti tisících evropských firmách.

Prostředí v České republice je obecně formované velkou mírou chuti experimentovat a inovovat, zejména v IT příbuzných oblastech. Zájem, se kterým se setkáváme u našich zákazníků, je velmi patrný,“ uvedl pro StartupJobs Newsroom Petr Šlajchrt, oblastní ředitel společnosti SAS Institute pro Českou republiku, která se zabývá vývojem analytických softwarů pro firmy.

Zdroj: Startup jobs, European enterprise survey on the use of technologies based on artificial intelligence

Související články

Zaručeně zlepší den

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Putovat světem a životem doslova hlemýždím tempem nemusí být nutně na škodu. Zvolnit v dnešní…