Uklízejte jako žako. Papoušci v Abú Dhabí pomáhají udržovat parky

Zdroj fotografií: barari.ae

Na pohozené odpadky a nedopalky cigaret vyzráli v Abú Dhabí opravdu lišácky. Na pomoc si povolali okřídlené pracanty, kteří pomáhají s úklidem a zároveň inspirují kolemjdoucí, aby se chovali stejně zodpovědně.

Nepořádným návštěvníkům parků v Abú Dhabí jdou příkladem papoušci žako a vrány indické. Díky speciálnímu výcviku v rámci kampaně Nature Educates Us je trenéři naučili sbírat drobné odpadky a házet je do košů. A to rovnou do těch správných – kromě sběru odpadků jsou totiž vycvičeni i k jejich třídění. Protože však zadarmo ani kuře nehrabe, za přinesené úlovky je čeká odměna v podobě pamlsku.

Jejich trénink má na svědomí tamní organizace Barari Natural Resources, která spravuje více než 400 lesů a přírodních rezervací. Inspirovali se iniciativou francouzského zábavního parku Puy de Fou, kde se o pohozené odpadky starají vrány. Cílem těchto kampaní je nejen udržet přírodu čistou, ale i ukázat návštěvníkům, jak snadné to je.

Zdroj: barari.ae

Související články

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Zubři málem vyhynuli. Teď se vracejí do volné přírody po celé Evropě

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.