Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Uherskohradišťská nemocnice zapůjčuje maminkám postýlky pro novorozence

1 minuta radosti
Zdroj fotografií: nemuh.cz

Nemocnice v Uherském Hradišti se může pochlubit hezkým prvenstvím. Jako jediná nemocnice v kraji půjčuje postýlky pro novorozence maminkám, které daly v tamější porodnici život miminku. Maminky si z nemocnice můžou zapůjčit celkem deset postýlek, které zajišťují pohodlí novorozence.

Postýlky jsou polohovatelné, průhledné a jsou kompatibilní s přístroji, které kontrolují dech miminka. Jejich zapůjčení stojí 500 korun na měsíc, zatímco pořizovací cena by byla mnohem vyšší. Postýlky stojí dvanáct tisíc korun a jsou určeny pro miminka do čtyř měsíců.

,,Pokud bych znovu porodila, určitě bych možnost zapůjčení takové postýlky zvážila. Vypadá, že se s ní dá snadno manipulovat. A navíc, když byla má dcerka ještě velmi malá, docela jsem se o ni bála. Kamarádky syn měl totiž velký problém s dýcháním. A tak jsem nakoupila různé přístroje pro sledování dechu,“ uvedla maminka na mateřské Jana Orságová.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Liberecký dopravní podnik testuje nový bezpečnostní systém

Vlčí pár v Jeseníkách. Poprvé jej tam zachytily fotopasti

Orgasmický koncert. Žena se neudržela na hudebním vystoupení

Formule 1 daruje Itálii milion eur na pomoc po povodních

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…