Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

U Poděbrad zachraňují zraněná zvířata v nové stanici

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Ekocentrum Huslík u Poděbrad je od listopadu druhým největším zařízením svého druhu v České republice. Nově vybudované ekocentrum u Poděbrad pro zraněná zvířata je moderně vybavené a kromě záchrany zvířat bude sloužit například i ekologické výchově, přednáškám či výstavám.

Přestože je kapacita zařízení asi tisíc zvířat, zatím se tam léčí jen tři stovky zraněných tvorů. Moderní centrum se otevře i veřejnosti, a to na začátku měsíce prosince.

Ordinace, rentgen, místnost intenzivní péče, izolační místnost pro zvířata s přenosnou nemocní i voliéry a venkovní výběhy pro srnčí zvěř. To vše lze nalézt v nové záchranné stanici v Huslíku. Místní veterináři nyní mohou pomoci mnohem více zvířatům, jejichž cesta vedla v minulosti do nedaleké Záchranné stanice pro zraněné živočichy v Pátku, která už kapacitně nestačila.

„Máme telefonní linku, na kterou lidé mohou zavolat, a domluvíme se na předání zvířete. Samozřejmě pro nás je nejjednodušší, když zvíře přivezou přímo k nám, ale je i možnost, že my přijedeme za ním. Veškerá zvířata už budou tady, v Pátku už nebude nikdo, kdo by si zvíře převzal,“ řekla pro ČTK ošetřovatelka zvířat a vedoucí ekocentra Marta Bryndová.

Ekocentrum bude přístupné i veřejnosti, a to od 2. prosince letošního roku. Kromě prohlídek centra nabídne vedení i přednášky pro školky a školy nebo i celodenní program, v jehož rámci budou moci žáci strávit v ekocentru celý den. V plánu je i vybudování ohniště, didaktického hřiště či pozorovatelny ptáků a naučené stezky s tabulemi, kde budou lidé poznávat podle zvuků různé druhy ptáků nebo žab.

Související články

Z domova

V zoo v Hluboké nad Vltavou nově zachraňují zvířata pomocí inkubátoru

Inspirace

Školáci v Krkonoších pomáhali zachraňovat vzácné rostliny

Inspirace

Počet tygrů ve volné přírodě poprvé v historii vzrostl

Inspirace

Nová iniciativa nabízí možnost věnovat Dárky přírodě

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.