U Poděbrad zachraňují zraněná zvířata v nové stanici

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Ekocentrum Huslík u Poděbrad je od listopadu druhým největším zařízením svého druhu v České republice. Nově vybudované ekocentrum u Poděbrad pro zraněná zvířata je moderně vybavené a kromě záchrany zvířat bude sloužit například i ekologické výchově, přednáškám či výstavám.

Přestože je kapacita zařízení asi tisíc zvířat, zatím se tam léčí jen tři stovky zraněných tvorů. Moderní centrum se otevře i veřejnosti, a to na začátku měsíce prosince.

Ordinace, rentgen, místnost intenzivní péče, izolační místnost pro zvířata s přenosnou nemocní i voliéry a venkovní výběhy pro srnčí zvěř. To vše lze nalézt v nové záchranné stanici v Huslíku. Místní veterináři nyní mohou pomoci mnohem více zvířatům, jejichž cesta vedla v minulosti do nedaleké Záchranné stanice pro zraněné živočichy v Pátku, která už kapacitně nestačila.

„Máme telefonní linku, na kterou lidé mohou zavolat, a domluvíme se na předání zvířete. Samozřejmě pro nás je nejjednodušší, když zvíře přivezou přímo k nám, ale je i možnost, že my přijedeme za ním. Veškerá zvířata už budou tady, v Pátku už nebude nikdo, kdo by si zvíře převzal,“ řekla pro ČTK ošetřovatelka zvířat a vedoucí ekocentra Marta Bryndová.

Ekocentrum bude přístupné i veřejnosti, a to od 2. prosince letošního roku. Kromě prohlídek centra nabídne vedení i přednášky pro školky a školy nebo i celodenní program, v jehož rámci budou moci žáci strávit v ekocentru celý den. V plánu je i vybudování ohniště, didaktického hřiště či pozorovatelny ptáků a naučené stezky s tabulemi, kde budou lidé poznávat podle zvuků různé druhy ptáků nebo žab.

Autor článku