Turistické návštěvnosti vévodí Praha, zájem o regiony však roste

Zdroj fotografie: Pixabay

Zájem turistů o naši zemi každoročně stoupá, s čímž roste i zájem o hlavní město. Nicméně podle nejnovějších dat míří čím dál více cestovatelů také do regionů. Velkým lákadlem jsou rodinné aktivity jako zoologické zahrady nebo aquaparky.

Agentura CzechTourism sestavila žebříček nejnavštěvovanějších turistických cílů na základě sledování bezmála tisícovky objektů. Šest míst z první desítky obsadila Praha, na dalších figurují Aqualand Moravia a tři nepražské ZOO. Domácí i zahraniční turisty lákají ale také české hrady a zámky nebo atrakce typu Stezka korunami stromů. Stranou nezůstávají ani přírodní zajímavosti či muzea.

„Vzhledem k přetíženosti některých památek a oblastí se dlouhodobě snažíme propagovat i méně navštěvované památky a oblasti,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Pro záměr zachovat trvale udržitelný cestování ruch je spolupráce s regiony v tvorbě marketingových kampaní klíčová. V roce 2014 se v Česku ubytovalo 7,5 milionů tuzemských turistů, loni už jich bylo 9,8 milionů. Za růstem stojí zlepšující se životní úroveň Čechů či konkurenceschopná nabídka tuzemských destinací.

Autor článku

Kristýna Motlová