Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Internetové spojení se mezi Asií a Amerikou razantně zrychlí

Nový datový kabel má stát 300 milionů dolarů a bude veden po dně Tichého oceánu. S jeho pomocí dojde k výraznému zrychlení internetové komunikace mezi Asií a Amerikou. Za ambiciózním projektem s názvem Faster stojí skupina šesti firem. Mezi nejvýznamnější z nich patří americká společnost Google a největší světový telekomunikační operátor China Mobile.

Faster rozšíří stávající datovou síť o další přímé spojení západního pobřeží USA a Japonska. V Japonsku se kabel připojí k již existující síti, což urychlí datovou komunikaci i v dalších asijských zemích. Společnosti se tím snaží reagovat na stále se zvyšující objem dat, které internetem proudí. Použitý datový kabel se stane jedním z nejdelších v oblasti podmořských tras. Dodá jej japonská firma NEC, která má s podobnými systémy spoustu zkušeností. Testovací část projektu by měla začít ve druhém čtvrtletí roku 2016.

Původně podobné projekty realizovaly jen telekomunikační společnosti. S postupem času se do nich začaly zapojovat i internetové společnosti, aby svým zákazníkům zajistili lepší přístup k nabízeným službám. Tuto skutečnost potvrzuje společnost Google, která se může pochlubit několika podobnými projekty. Od nového kabelu si mj. slibuje lepší propojení svých datových center. “Faster udělá internet rychlejší a spolehlivější pro naše uživatele v Asii,” uvedl Urs Hölzle z Googlu. Své zkušenosti s podmořským datovým kabelem má i Facebook. Ten se podílel na přímém spojení Japonska, Malajsie a Jižní Koreje.

Zdroj: http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-svet/c1-62632370-japonsko-a-zapadni-pobrezi-usa-spoji-novy-datovy-kabel-za-300-milionu-dolaru

Související články

Zaručeně zlepší den

Příčiny vážných dopravních nehod odhalí speciální aplikace

Talentový program L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě má tři vítězné vědkyně

Bez trestu, z. s. pořádá v Praze již třetí pochod proti bagatelizaci domácího a sexualizovaného násilí

Káva je eko. Z recyklovaných kapslí od kávy Nespresso vyrobili hodinky

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…