Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Internetové spojení se mezi Asií a Amerikou razantně zrychlí

Nový datový kabel má stát 300 milionů dolarů a bude veden po dně Tichého oceánu. S jeho pomocí dojde k výraznému zrychlení internetové komunikace mezi Asií a Amerikou. Za ambiciózním projektem s názvem Faster stojí skupina šesti firem. Mezi nejvýznamnější z nich patří americká společnost Google a největší světový telekomunikační operátor China Mobile.

Faster rozšíří stávající datovou síť o další přímé spojení západního pobřeží USA a Japonska. V Japonsku se kabel připojí k již existující síti, což urychlí datovou komunikaci i v dalších asijských zemích. Společnosti se tím snaží reagovat na stále se zvyšující objem dat, které internetem proudí. Použitý datový kabel se stane jedním z nejdelších v oblasti podmořských tras. Dodá jej japonská firma NEC, která má s podobnými systémy spoustu zkušeností. Testovací část projektu by měla začít ve druhém čtvrtletí roku 2016.

Původně podobné projekty realizovaly jen telekomunikační společnosti. S postupem času se do nich začaly zapojovat i internetové společnosti, aby svým zákazníkům zajistili lepší přístup k nabízeným službám. Tuto skutečnost potvrzuje společnost Google, která se může pochlubit několika podobnými projekty. Od nového kabelu si mj. slibuje lepší propojení svých datových center. “Faster udělá internet rychlejší a spolehlivější pro naše uživatele v Asii,” uvedl Urs Hölzle z Googlu. Své zkušenosti s podmořským datovým kabelem má i Facebook. Ten se podílel na přímém spojení Japonska, Malajsie a Jižní Koreje.

Zdroj: http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-svet/c1-62632370-japonsko-a-zapadni-pobrezi-usa-spoji-novy-datovy-kabel-za-300-milionu-dolaru

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Brněnští vědci vyvinuli nový tlumič pro vlaky. Zvýší jejich rychlost a ochrání koleje

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.