Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Internetové spojení se mezi Asií a Amerikou razantně zrychlí

Nový datový kabel má stát 300 milionů dolarů a bude veden po dně Tichého oceánu. S jeho pomocí dojde k výraznému zrychlení internetové komunikace mezi Asií a Amerikou. Za ambiciózním projektem s názvem Faster stojí skupina šesti firem. Mezi nejvýznamnější z nich patří americká společnost Google a největší světový telekomunikační operátor China Mobile.

Faster rozšíří stávající datovou síť o další přímé spojení západního pobřeží USA a Japonska. V Japonsku se kabel připojí k již existující síti, což urychlí datovou komunikaci i v dalších asijských zemích. Společnosti se tím snaží reagovat na stále se zvyšující objem dat, které internetem proudí. Použitý datový kabel se stane jedním z nejdelších v oblasti podmořských tras. Dodá jej japonská firma NEC, která má s podobnými systémy spoustu zkušeností. Testovací část projektu by měla začít ve druhém čtvrtletí roku 2016.

Původně podobné projekty realizovaly jen telekomunikační společnosti. S postupem času se do nich začaly zapojovat i internetové společnosti, aby svým zákazníkům zajistili lepší přístup k nabízeným službám. Tuto skutečnost potvrzuje společnost Google, která se může pochlubit několika podobnými projekty. Od nového kabelu si mj. slibuje lepší propojení svých datových center. “Faster udělá internet rychlejší a spolehlivější pro naše uživatele v Asii,” uvedl Urs Hölzle z Googlu. Své zkušenosti s podmořským datovým kabelem má i Facebook. Ten se podílel na přímém spojení Japonska, Malajsie a Jižní Koreje.

Zdroj: http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-svet/c1-62632370-japonsko-a-zapadni-pobrezi-usa-spoji-novy-datovy-kabel-za-300-milionu-dolaru

Související články

Zaručeně zlepší den

Nádherný snímek od českého fotografa zaujal NASA

Sbohem, dluhy. Druhý ročník Milostivého léta pomůže dalším lidem s oddlužením

Jaká trasa je nejekologičtější? Mapy z dílny Google vám to prozradí

Slunce, jak ho neznáme. Nové snímky odhalují neskutečné detaily jeho atmosféry

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Vždycky je pro co žít. Touto větou by se dal shrnout obsah knihy Vzdát můžeš zítra, kterou napsal…