Internetové spojení se mezi Asií a Amerikou razantně zrychlí

Nový datový kabel má stát 300 milionů dolarů a bude veden po dně Tichého oceánu. S jeho pomocí dojde k výraznému zrychlení internetové komunikace mezi Asií a Amerikou. Za ambiciózním projektem s názvem Faster stojí skupina šesti firem. Mezi nejvýznamnější z nich patří americká společnost Google a největší světový telekomunikační operátor China Mobile.

Faster rozšíří stávající datovou síť o další přímé spojení západního pobřeží USA a Japonska. V Japonsku se kabel připojí k již existující síti, což urychlí datovou komunikaci i v dalších asijských zemích. Společnosti se tím snaží reagovat na stále se zvyšující objem dat, které internetem proudí. Použitý datový kabel se stane jedním z nejdelších v oblasti podmořských tras. Dodá jej japonská firma NEC, která má s podobnými systémy spoustu zkušeností. Testovací část projektu by měla začít ve druhém čtvrtletí roku 2016.

Původně podobné projekty realizovaly jen telekomunikační společnosti. S postupem času se do nich začaly zapojovat i internetové společnosti, aby svým zákazníkům zajistili lepší přístup k nabízeným službám. Tuto skutečnost potvrzuje společnost Google, která se může pochlubit několika podobnými projekty. Od nového kabelu si mj. slibuje lepší propojení svých datových center. “Faster udělá internet rychlejší a spolehlivější pro naše uživatele v Asii,” uvedl Urs Hölzle z Googlu. Své zkušenosti s podmořským datovým kabelem má i Facebook. Ten se podílel na přímém spojení Japonska, Malajsie a Jižní Koreje.

Zdroj: http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-svet/c1-62632370-japonsko-a-zapadni-pobrezi-usa-spoji-novy-datovy-kabel-za-300-milionu-dolaru

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Česká pošta přepravuje zásilky s rouškami zadarmo

V České republice už fungují první rouškomaty

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec